Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Jak to vidí starostové

  Anketa o pomoci samospráv Ukrajině 3. díl

  Měsíčník PRO města a obce v anketě mezi starosty zjišťoval, jak samosprávy ve spolupráci s kraji a státem pomáhají Ukrajině a svým partnerským městům.

  Pavel Pacal,
  starosta města Třebíč
  (cca 35 000 obyvatel)

  Naše město Třebíč má partnerské město Rachov (ukrajinsky Rachiv) na Zakarpatí. Jsme s nimi v každodenním kontaktu. Rachov leží v klidové oblasti Ukrajiny, proto přímo ve městě zřídili utečenecký tábor pro lidi utíkající z napadených oblastí i pro raněné vojáky. Od 3. do 5. března jsme v Třebíči ve spolupráci s třebíčskou střední školou, Akademií práva, pedagogiky a podnikání, uspořádali materiální humanitární sbírku na základě seznamu potřebných věcí, který jsme měli přímo z Rachova. V pondělí 7. března tam odjel kamion s 34 paletami humanitární pomoci (4 palety pro vojáky – obuv, ponožky, karimatky, spacáky, deky, 5 palet trvanlivých potravin, 2 palety balené vody, 1 paleta obvazového materiálu, 7 palet textilu – deky, přikrývky, povlečení, ručníky, 8 palet dětského, dámského a pánského oblečení, 6 palet hygienických potřeb a 1 paleta kuchyňského jednorázového nádobí). Oslovili jsme také větší firmy z Třebíče a okolí, abychom měli představu o tom, kolik pracovníků z Ukrajiny zaměstnávají a získali alespoň orientační představu, kolik rodin by mohlo mířit přímo sem, na Třebíčsko. Evidujeme také nabídky ubytování od majitelů bytů a nemovitostí a zároveň se na nás obrací Ukrajinci, kteří zde již třeba delší dobu pracují a potřebují ubytovat rodiny, známé a přátele prchající před válkou. Doteď jsme takto k polovině března zprostředkovali ubytování více než 60 lidem. Podáváme také informace, kde se mají utečenci registrovat, kde si vyřídí vízum, pojištění, ale i pracovní povolení.

  Partnerské město Rachiv na Zakarpatí
  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  440
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze