Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Jak to vidí starostové

  Anketa o pomoci samospráv Ukrajině 5. Díl

  Měsíčník PRO města a obce v anketě mezi starosty zjišťoval, jak samosprávy ve spolupráci s kraji a státem pomáhají Ukrajině a svým partnerským městům.

  Petr Měřínský,
  primátor města Přerov
  (cca 42 500 obyvatel)
  Oficiální stránky:
  www.prerov.eu

  Jakou pomoc Ukrajině a ukrajinským občanům či konkrétnímu partnerskému městu organizujete?

  Naše ukrajinské partnerské město Ivano-Frankivsk je zasaženo válkou a my jsme byli od první chvíle připraveni pomoci. Nabízeli jsme peníze i věci, nakonec jsme se s představiteli tohoto města dohodli, že nejlepší bude materiální pomoc. Zakoupili jsme za 200 tis. Kč elektrocentrály, o které velmi stáli, a optické přístroje z Meopty, přibalili jsme i spacáky, karimatky, trvanlivé jídlo a zdravotnický materiál. Zároveň jsme vyzvali Přerovany, aby přispěli do této sbírky – zveřejnili jsme seznam, co všechno ukrajinská strana potřebuje. V pátek 4. března naše pomoc odjela na Ukrajinu a máme informace, že věci v Ivano-Frankivsku jsou. Doufáme, že jim pomůžou.

  Jak spolupracujete se státem, krajem, občany?

  Spolupracujeme s Krajským asistenčním centrem pomoci Ukrajině, které má sídlo v Hanáckých kasárnách v Olomouci. Mají na nás kontakty a vědí, že je v Přerově pro pomoc prchajícím Ukrajincům vyčleněn Hotel Zimní stadion a tam je možno po domluvě nechat běžence ubytovat. Máme rovněž nachystán krizový byt a faru v Předmostí, kterou už obývají rodiny. Podporujeme sbírku Charity Přerov, která sbírá věci pro lidi čekající na hranicích i zdravotnický materiál pro armádu. V zastupitelstvu jsme odsouhlasili pomoc Ukrajině ve výši 3 mil. Kč – tyto peníze budou uvolňovány postupně podle aktuální potřeby. A jsme připraveni i pomoci se začleněním ukrajinským dětem, které u nás nastoupí do mateřských a základních škol.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  236
  Energetika
  300
  IT
  179
  Dotace a Finance
  830
  Odpady
  161

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze