Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Jak to vidí starostovéNepřehlédněte

  Jak to vidí starosta Josef Havel, Krásno

  Josef Havel, starosta města Krásno (cca 700 obyvatel, okres Sokolov)

  1. Která témata řešená na úrovni kraje se nejvíce dotýkají vaší obce/města?

  Jelikož se snažíme naše malé město v posledních letech značně rozvíjet, máme společných témat spoustu a společně je také řešíme. Kraj má ale omezené možnosti, jak obcím ve svém regionu  pomoci. Aktivní obce a města, jako je Krásno, tak nemohou spoléhat pouze na kraj, ale musí věnovat své úsilí i na získávání státní či evropské podpory svých projektů, což je administrativně hodně složité a značně nejisté. S vedením kraje momentálně řešíme autobusovou dopravní obslužnost, zvýšení bezpečnosti silničního provozu, navrhujeme zřízení sdílené městské obecní policie, abychom mohli řešit překračování rychlosti při průjezdu aut městem. Řešíme napojení ploch připravovaných pro výstavbu rodinných domů na krajské komunikace, podporu turistického ruchu, výstavbu bytového domu pro seniory, opravy památek, infrastruktury, komunikací, investice do vodního hospodářství a další potřeby našeho malého města.

  2. Jak jste s řešením těchto témat spokojeni?

  V podstatě jsem spokojen. Daří se nám ve větší míře využívat dotační programy Karlovarského kraje, které jsou díky jeho vedení nastaveny tak, aby obcím a městům byly opravdu prospěšné. Jsou zaměřené na pro obce potřebné záležitosti, jednoduše administrativně nastavené a krajští úředníci jsou ochotní a vstřícní poradit či pomoci. Jak jsem se ale již zmínil, kraj má omezené finanční možnosti, a tak jsou krajské dotace využitelné spíše na menší, finančně nenáročné projekty. Pro řešení potřeb města neváhám oslovovat i naše zástupce z řad poslankyň, poslanců či senátorů, u kterých se také setkávám se vstřícným přístupem. Všem za tento přístup děkuji.

  3. Co by se podle vás mohlo či mělo na úrovni kraje zlepšit a proč?

  S tím, jak Karlovarský kraj komunikuje s vedením měst a obcí v regionu, jsem naprosto spokojen. Jedno téma se však nedaří již delší dobu naplňovat a přeji si, aby vedení kraje i naši zástupci z horní i dolní komory parlamentu byli v této problematice neodbytní. Je to problematika emisních povolenek. (Na straně 45 najdete komentář starosty Josef Havla k tématu emisních povolenek.)

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  440
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze