Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Jak to vidí starostovéNepřehlédněte

  Jak to vidí starosta Ondřej Feber, Stonava

  Ondřej Feber, starosta obce Stonava a senátor (cca 1800 obyvatel, okres Karviná)

  1. Která témata řešená na úrovni kraje se nejvíce dotýkají vaší obce/města?

  Nosným tématem dnešní a budoucí doby je restrukturalizace a stabilizace prostředí ve finální etapě dobývání uhlí a následné sanace území. To platí nejen pro Stonavu, nýbrž pro celé Karvinsko. Zde hraje významnou roli spolupráce kraje se samosprávami. Krajský úřad je logicky postaven do role koordinátora a nositele potenciálu po organizační a finanční stránce. Je to zřejmě jeden z důvodů, proč aktivoval společnost Moravskoslezské Investice a Development (MSID). Ta se mimo jiné věnuje také regeneraci těžbou zničeného území Karvinska v rámci projektu POHO2030 (Koncepce rozvoje pohornické krajiny Karvinska do roku 2030). Projekt si klade za cíl proměnit tuto oblast na území s pestrým a udržitelným životem.

  2. Jak jste s řešením těchto témat spokojeni?

  Tento přístup ze strany MSK považuji za velmi užitečný a zdařilý. Díky tomu je již zpracován koncept revitalizace a následného vzhledu krajiny, včetně jejího využití pro potřeby zaměstnání, bydlení a relaxace. Konkrétně pro Stonavu se jeví jako zajímavá a reálná myšlenka zpracování a realizace projektu tzv. energeticky soběstačného sídelního celku s využitím obnovitelných zdrojů energie. Před podpisem je smlouva s MSID na provedení této akce. V uvedené záležitosti jsme s „kuratelou“ kraje tedy spokojení.

  3. Co by se podle vás mohlo či mělo na úrovni kraje zlepšit a proč?

  Určité rezervy vidím v oblasti dopravy. Krajský úřad jako správce komunikací 2. a 3. třídy nepřiměřeně dlouho toleruje jejich neutěšený stav, pokud jde o znečištění uhelnými substráty. Výsledkem je vrstva bláta z flotačních hlušin na vozovkách, v létě pak prašná mlha – zejména v úseku mezi doly ČSM a křižovatkou na Český Těšín – ale i v dalších lokalitách. Za poslední rok se situace v oblasti údržby a obnovy komunikací zlepšila, ale problematiku špíny a prašnosti nesmíme bagatelizovat.

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze