Jantarová stezka v Olomouci

Publikováno: 12. 3. 2021Cca 1.9 min četbyKategorie: Kraje, Olomoucký kraj
SDÍLET

V Olomouci začala stavba další části Jantarové cyklostezky. Cyklisty povede podél řeky Bystřice z olomoucké městské části Hodolany do Bystrovan. Nová část cyklostezky vyřeší i nebezpečné přejíždění frekventované Hodolanské ulice v místě vyústění ulice U Ambulatoria.
Stavba téměř tři čtvrtě kilometru dlouhé části cyklostezky právě v ulici U Ambulatoria začíná a pokračovat bude pod tramvajový most ulice Hodolanské. Nový úsek povede cyklisty po levém břehu řeky Bystřice až k lávce, kde se na křižovatce ulic Lermontovova a Bystrovanská napojí na hotovou část Jantarové cyklostezky vedoucí do Bystrovan. Nový úsek bude dlouhý 710 metrů a pokryje ho asfalt.  Stavba hlavně definitivně vyřeší nebezpečné přejíždění cyklistů přes frekventovanou Hodolanskou ulici, protože je nově bezpečně převede pod mostem mimo tuto rušnou komunikaci.
Přípravě stavby nového úseku Jantarové cyklostezky předcházely v předloňském a loňském roce nutné přeložky inženýrských sítí a řádně povolené kácení dřevin v trase. Na její výstavbu směřují necelé 3 miliony z vlastních zdrojů města. Zbytek pokryjí dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 6,3 milionu a Olomouckého kraje ve výši 1,4 milionu korun.
Dobudování cyklostezky nadregionálního významu je pro Olomouc klíčové. „Jantarová stezka, která je podle krajské cyklostrategie označena číslem 5, nese jméno pověstné obchodní cesty sloužící k transportu jantaru. Protíná celou Evropu od severu, konkrétně od polského Gdaňsku až k chorvatské Pule na jihu, a je součástí celoevropské sítě cyklotras Eurovelo,“ připomněl městský cyklokoordinátor Stanislav Losert. „Dalším aspektem návaznosti je pak plánované propojení Olomouce s Lipníkem na Bečvou, tedy dálkových cyklotras Moravské stezky a Cyklostezky Bečva,“ doplnil.

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější