Jihlava byla nejúspěšnější ve výzvě Do práce na kole

Publikováno: 23. 6. 2022Cca 3 min četbyKategorie: Chytré město, Doprava/infrastruktura, Kraj Vysočina, Kraje, Obory, Soutěže
SDÍLET

Jihlava se na přepočet obyvatel stala opět nejúspěšnějším krajským městem v republice. Do výzvy „Do práce na kole“ se navíc v Jihlavě letos v květnu zapojil také rekordní počet účastníků, a to 738. Soutěžilo celkem 184 týmů, přičemž 130 jich překonalo pravidelnost 66 %, která je pomyslnou laťkou v primárně týmové soutěži.

Vyhlášení vítězů, předávání cen, tombola i kapela. Tak vypadalo završení jubilejního v Jihlavě již 10. ročníku výzvy „Do práce na kole“ ve Velké gotické síni jihlavské radnice. Jihlava se letos opět stala na počet obyvatel nejúspěšnějším krajským městem, padnul zde také rekord v účasti – v květnu jezdilo do práce na kole 738 účastníků, z nichž mělo 338 pravidelnost dokonce více než 90 %. Trička s originálním motivem propojují účastníky každého ročníku a jako benefit jsou pro ně připraveny různé společné akce zdarma. Letos mohli v Jihlavě účastníci navštívit „cyklocestovatelskou“ přednášku, zajít na film do kina, připojit se ke komentované procházce městem nebo si užít koupák zdarma díky partnerům akce.

„Myšlenka tohoto projektu mi přijde velice sympatická. Nejen proto, že se lidé díky ní více hýbají a šetří životní prostředí nebo místo na parkovištích ve městě, ale také díky tomu, že nabízí možnost potkávat se i jinde než v práci a mluvit i o jiných věcech, než o těch pracovních. Zároveň je super vidět na silnicích cyklisty, i když prší nebo není ideální počasí na kolo. Městská cyklistika je na vzestupu. Lidi to baví a jak dokazují výsledky, tak jsou soutěživí. Doufám, že příští rok uvidím na silnici ještě více kolegů,“ uvedl uvolněný radní Daniel Škarka.

Mezi firmami a institucemi však s účastí 35 zaměstnanců skončil jihlavský magistrát až na třetím místě. Prvenství drží cyklisté ze společnosti Bosch Diesel, kde jezdilo do práce na kole přibližně 250 zaměstnanců, na druhém místě byli zaměstnanci Nemocnice Jihlava se 110 účastníky. Výzva Do práce na kole získává v České republice stále více zájemců, letos se celkově zúčastnilo téměř 25 tis. cyklistů.

DPNK se v Jihlavě koná díky podpoře statutárního města Jihlava, Kraje Vysočina a dalších lokálních partnerů jako BoschDiesel, GLS a další. V Jihlavě květnovou kampaň a soutěž organizuje spolek Sliby – Chyby ve spolupráci se Zdravým městem Jihlava.

Foto a zdroj: Jihlava

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější