Jihomoravský kraj v boji proti suchu podpořil už 55 projektových dokumentací a koncepcí

Publikováno: 4. 11. 2021Cca 1.9 min četbyKategorie: Dotace, Jihomoravský kraj, Kraje, Životní prostředí
SDÍLET

V boji proti suchu letos kraj v rámci dotačního programu podpořil celkem 149 projektů. Z nich se více než třetina – celkem 55 – týká vzniku projektových dokumentací a koncepčních dokumentů.

Ze žádostí podaných do 3. kola výzvy programu s celým názvem Podpora boje proti suchu, zadržení vody v krajině a následná péče o zeleň na území Jihomoravského kraje v roce 2021 se radní minulý týden rozhodli doporučit zastupitelstvu ke schválení dalších 14 projektů. Kraj je podpoří částkou 873 tisíc korun.

“Vyhodnotili jsme již třetí kolo dotačního programu zaměřeného na boj proti suchu. Tentokrát jsme se zaměřili zejména na tvorbu koncepčních dokumentů a projektových dokumentací na zadržení vody v krajině. Mezi jihomoravskými obcemi byl o tuto výzvu opět zájem, a proto určitě chceme dotační program na boj se suchem v příštím roce vypsat znovu,” uvedl náměstek hejtmana Lukáš Dubec.

Příkladem může být mimo jiné Adaptační strategie Regionu Podluží a Hodonínska na klimatické změny, v níž jsou zapojeny obce Rohatec, Čejkovice, Ratíškovice nebo městys Moravská Nová Ves. „Jedná se o dokument, který přesahuje hranice jednotlivých obcí a sjednocuje postup k řešení problému na úrovni regionu. Pro obce je to dlouhodobá záležitost, která jde za horizont volebního období a periodicitu veřejných rozpočtů, jelikož investice v této oblasti mají mnohaletou životnost,“ říká náměstek Zámečník.

Dotačnímu programu zaměřeném na podporu boje proti suchu letos Jihomoravský kraj navýšil alokaci na 20 milionů korun. V 1. kole dotačního programu kraj podpořil 118 žádostí v hodnotě 12,9 milionu korun, v rámci 2. kola to bylo 31 žádostí v celkové částce 4,1 milionu korun.

Zdroj: Jihomoravský kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější