Kandidatura Budějovic na Evropské hlavní město kultury má širokou podporu

Publikováno: 13. 5. 2021Cca 1.7 min četbyKategorie: Jihočeský kraj, Kraje
SDÍLET

Záměr usilovat o prestižní titul Evropské hlavní město kultury (EHMK) schválilo v pondělí 10. května zastupitelstvo města téměř jednohlasně. Zdrželi se jen dva z přítomných zastupitelů. Hlasování v nejvyšším orgánu města potvrdilo širokou podporu kandidatury. Tu již deklarovali také zástupci Jihočeského kraje, se kterým chce město uzavřít memorandum o spolupráci. Podporu města v ambici o zisk tohoto titulu vyjadřují i zástupci kulturní obce a podnikatelů v cestovním ruchu.
„Takto velká podpora zastupitelů jasně ukazuje, že kandidatura má velký potenciál. Při diskuzi mne potěšila chuť zastupitelů po vítězství. Jsme patrioti a takový titul by našemu městu rozhodně slušel,“ komentuje výsledek hlasování primátor Jiří Svoboda. „Město České Budějovice má připravenou řadu kulturních projektů, které můžeme takto propojit. Máme hardware, k němuž softwarem může být právě naše kandidatura na EHMK,“ dodává náměstek primátora Juraj Thoma.
Podklady pro podání přihlášky začal zpracovávat spolek Budějovice 2028. Koordinační a současně zakládající tým na přípravách intenzivně spolupracuje s magistrátem města a dalšími subjekty. Vizí koordinátorů je co nejširší participace na přípravách přihlášky. Zapojit se mají veřejné instituce, podnikatelé v kultuře a cestovním ruchu, ale i široká veřejnost. Výsledkem příprav bude kromě přihlášky i vznik dlouhodobé kulturní strategie pro město. Radnice si od kandidatury slibuje také restart kultury a cestovního ruchu zasažených pandemií.
Zdroj: Město České Budějovice

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější