Karlovarský kraj podpoří provoz domácí hospicové péče

Publikováno: 19. 8. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Karlovarský kraj, Kraje
SDÍLET

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila poskytnutí finančních prostředků z dotačního Programu na podporu provozování domácí hospicové péče. Mezi žadatele bude rozdělena částka ve výši 2 380 000 korun.
„Tuto službu považujeme za nepostradatelnou, protože poskytuje pomoc nejen samotným pacientům, ale také jejich rodinám zabezpečit péči o jejich blízké. Ti tak mohou být doma, ve svém přirozeném prostředí, kde se cítí nejlépe. Terénní pracovníci usnadňují péči o pacienty, na níž mnohdy rodinní příslušníci již sami nestačí,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Na krajský úřad bylo doručeno pět žádostí, maximální výše jednotlivé dotace mohla být 500 tisíc korun. Protože požadované finance nepřesáhly výši alokované částky, tedy 2,5 milionu korun, rozhodla Rada Karlovarského kraje o podpoře všech žádostí v plné výši. O konečném přidělení dotace bude jednat ještě také Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém zasedání.
Peníze z dotace by provozovatelé domácí hospicové péče chtěli využít na zajištění provozu, konzultací s psychoterapeuty, s lékaři se specializací na paliativní medicínu a s kaplany. Dále také například na úhrady zdravotnických úkonů, výdajů spojených se zapůjčováním pomůcek, mzdových nákladů, nákupů léků a zdravotnického materiálu.
Zdroj: TZ Karlovarského kraje
Tagy: Karlovarský kraj, Sociální služby

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější