Karlovy Vary mají nový územní plán

Publikováno: 28. 1. 2022Cca 1.8 min četbyKategorie: Karlovarský kraj, Kraje
SDÍLET

Město Karlovy Vary má nový územní plán. Jeho vydání formou opatření obecné povahy schválilo městské zastupitelstvo.

„Jsem rád, že se nám podařilo celou proceduru tvorby nového územního plánu dotáhnout do zdárného konce a po dlouhých letech máme v ruce nejdůležitější nástroj územního plánování, jakýsi ‚zákon‘ po všechny, kdo se chtějí podílet na rozvoji města,“ konstatoval náměstek primátorky Josef Kopfstein, který je zároveň takzvaným určeným zastupitelem pro územní plán. 

Tvorba klíčové územně plánovací dokumentace se protáhla na téměř 15 let. Pořízení Územního plánu Karlovy Vary bylo zastupitelstvem schváleno v dubnu roku 2008. Následovala náročná práce zpracování dokumentace, projednávání, vypořádávání stovek stanovisek dotčených orgánů, připomínek okolních obcí, organizací, veřejnosti a námitek vlastníků nemovitostí. Proběhlo několik veřejných projednání návrhu územního plánu a jeho úprav. Do finální fáze příprav promluvila i epidemie koronaviru. Opakované veřejné projednání v dubnu loňského roku muselo proběhnout distanční formou na internetové aplikaci.

Dokument se mimo jiné věnuje obchvatu města a bytové výstavbě. Z různých variant, které byly uvažovány a projednávány, byl do územního plánu zanesen takzvaný velký obchvat, čímž město ctí nadřazenou územně plánovací dokumentaci Zásady územního rozvoje Karlovarského kraje, ve znění Aktualizace č. 1. Pro rozsáhlejší bytovou výstavbu byla zvolena oblast v okolí Staré Role.

Zdroj: Město Karlovy Vary

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější