Kdo postaví Horáckou multifunkční arénu?

Publikováno: 17. 2. 2022Cca 1.6 min četbyKategorie: Dotace, Kraj Vysočina, Kraje
SDÍLET

Jihlavští radní schválili na svém mimořádném zasedání podmínky zadávacího řízení na dodavatele stavby nové multifunkční arény.

 „Vyhlásili jsme co nejotevřenější zadávací řízení, do kterého se může přihlásit řada firem. Hledáme spolehlivé partnery se šikovnými zaměstnanci, kteří nám po další dva roky pomohou společnou vizi města, kraje a státu zhmotnit. V blízké době budou vyhlášeny další soutěže, a to zejména na správce stavby, dodávky gastra, jevištní techniky, strojů a zařízení a části interiérů,“ uvedl jihlavský radní a zároveň manažer výstavby arény David Beke.

Výběrové řízení je společné pro demolici a následnou výstavbu. Předpokládaná cena zakázky činí 1, 3 miliardy korun bez DPH. Výběrové řízení bude zveřejněno ve Věstníku veřejných zakázek od čtvrtka 18. února.  A protože je soutěž svým rozsahem nadnárodní, bude zveřejněna i v evropském věstníku.

Orientační harmonogram

  1. března: Ukončení lhůty pro podání nabídek.
  2. dubna – 15. května: Hodnocení nabídek.
  3. května: Předpokládané schválení výsledků zadávacího řízení.
  4. června: Předpokládané podepsání smlouvy s vítězem.

Srpen/září: Zahájení stavby.

Po skončení výběrového řízení předá vedení města veškeré podklady o něm Národní sportovní agentuře, která by na základě nich měla Jihlavě poskytnout dotaci ve výši 300 milionů korun.

Zdroj: Město Jihlava

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější