Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Komunikace s občany

Co je krajům bližší? Klasický papír nebo moderní elektronika?

Blog%20kraje%20srpen

V červenci jsme psali o sociálních sítích ve spojitosti s kraji. Dnes přinášíme pohled na srovnání poměru sil mezi tištěnými médii a sociálními sítěmi. V rámci monitoringu médií jsme analyzovali několik stovek tištěných médií a přes 12 tis. stránek sociálních sítí (zejména influencery a ambasadory). Monitoring od společnosti Toxin nám ukazuje, že i když sociální sítě jdou nezadržitelně kupředu, síla tradičních tištěných médií s informacemi ze státní správy se stále drží na přední pozici.

Podívejme se, jak se jednotlivé kraje vyskytují v tisku a jak často komunikují přes sociální sítě. Znázornění za leden až červenec letošního roku ukazuje, že kraje v komunikaci na sociálních sítích mají stále ještě rezervy. I když jsou kraje jako Liberecký nebo Olomoucký, kde je poměr v dlouhodobém horizontu vyrovnaný, jsou bohužel i kraje, kde platformy jako FB nebo Twitter celkově zaostávají.

Jistou stabilitu v komunikaci dlouhodobě udržuje rovněž kraj Pardubický, který se vyváženě objevuje v tisku po celý rok a jeho komunikace směrem k veřejnosti na sociálních sítích rozhodně nezaostává.

Podívejme se na grafické znázornění poměru sil jednotlivých témat, jak nám nabízí monitoring v rámci vybraného kraje. V měsíci srpnu občany nejvíce zajímalo, jak dopadne kauza podpisu smlouvy autobusového dopravce, navýšení kapacity domova mládeže a sportovní události spojené s vlastní aktivitou a dobrovolnictvím.

Blog%20graf%20srpen

Je zřejmé, že dopravní infrastruktura i městská hromadná doprava je téma, které cloumá všemi kraji napříč. Pardubický kraj podepsal s dopravci desetileté smlouvy na provoz regionální autobusové dopravy. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zamítl námitky jedné z neúspěšných společností, které dosud bránily podpisu. „Končí anabáze, která nám neumožnila podepsat smlouvy s vítěznými dopravci dříve. Nutno dodat, že podobný postup řešili dopravci také v jiných krajích. Už nyní tak jezdíme v takzvaném provizoriu, které v tuto chvíli končí v prosinci,“ řekl náměstek hejtmana Michal Kortyš.

Domov mládeže v Pardubicích je největším ubytovacím zařízením pro studenty na území kraje. Ani jeho stávající kapacita však není taková, aby uspokojila všechny zájemce o ubytování. „Dlouhodobě poptávka po ubytování v Pardubicích překračuje nabídku volných lůžek, a proto budeme řešit možnosti jejich rozšíření, a to jak adaptací stávajících prostor, které nejsou natolik využívané, ale budeme chtít také připravit jednoduchou studii na možnou přístavbu k budově v Rožkově ulici. Chceme znát možnosti, které areál nabízí tak, abychom se připravili také na populačně silnější ročníky, které přicházejí,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Zatím nevíme, zda je to radost z rozvolnění covidových opatření nebo to způsobila euforie z letošní olympiády, protože z průzkumu firmy Toxin vyplývá, že 40 % veškeré komunikace v kraji se točila kolem pohybu a sportovního dění ve všech podobách. V čem je Sportovní park tak výjimečný nám prozradil mluvčí pardubického kraje Mgr. Dominik Barták. „Sportovní park Pardubice je tradiční akcí s počátkem v olympijském roce 2016 a dlouhodobě si udržuje vysokou návštěvnost z řad rodičů s dětmi. Jedná se o unikátní projekt, v rámci kterého se prezentují sportovní oddíly široké veřejnosti. Díky konceptu sportovního parku si tak mohou děti na jednom místě vyzkoušet širokou škálu sportovních odvětví a zjistit tak, zda by je některý ze sportů více nezaujal. Vzhledem k tomu, že se nejedná pouze o záležitost města Pardubic, ale park láká návštěvníky z celého regionu, tak i prezentace kraje, který patří mezi hlavní partnery akce, se na jeho konání zaměřuje. V rámci parku se prezentoval také kraj samotný a jeho projekty včetně Dnů dobrovolnictví Pardubického kraje, které pořádalo Regionální dobrovolnické centrum Pardubického kraje.“

Není podstatné, jaké téma se zdá právě aktuální, důležitá je komunikace. Dobrá schopnost komunikace je vždy nejdůležitějším aktivem mezi jednotlivci, skupinami, kraji i národy, a proto nás opravdu těší, že všechny kraje, města i obce čím dál více berou v potaz názory a připomínky svých občanů a velký dík tak patří právě sociálním sítím.

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze