Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Komunikace s občany

I Vsetíňané pomáhají tornádem zdevastované jižní Moravě

Řádění tornáda, které ve čtvrtek 24. června napáchalo na Hodonínsku a Břeclavsku nedozírné škody na majetku, ale i lidských životech, rozpoutalo vlnu solidarity po celé republice. Stranou nezůstává ani město Vsetín, jeho obyvatelé a zdejší firmy.

Na jih Moravy v pátek 2. července směřovala humanitární pomoc ze Vsetína. Část zdejších občanů se totiž sjednotila na sociální síti a provedlo materiální sbírku. „Iniciovala jsem ji s manželem na facebooku den po řádění tornáda. Odezva byl obrovská nejen od maminek na facebooku, ale i od sousedů. Lidé k nám okamžitě začali vozit boty, oblečení, trvanlivé potraviny, pracovní nářadí a spoustu dalšího. Darovanými věcmi jsme prakticky zaplnili naši garáž,“ uvedla iniciátorka sbírky Barbora Lebedová, která se obrátila na město Vsetín s žádostí o pomoc s přepravou uvedeného proviantu na jih Moravy.

„Transport jsem konzultovala s centrálním krizovým štábem. O převoz potřebných věcí jsem požádala členy jednotky Sboru dobrovolných hasičů Vsetín-Semetín, s nimiž jsme první červencový pátek vyrazili do oblasti stižených tornádem, konkrétně do obce Lužice,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová, která s iniciátorkou sbírky spolupracovala.
„Do zasažených oblastí tak v pátek putovaly především pracovní oděvy, nářadí a materiál, ale také chlazené nápoje a teplé jídlo pro řemeslníky a dobrovolníky,“ doplnila Barbora Lebedová.

Podle místostarostky Hlaváčové tím pomoc nekončí. „Shromážďěné věci, které nejsou v postižených oblastech potřebné v tuto chvíli, například lůžkoviny či deky transportujeme ve chvíli, kdy dostaneme signál z jižní \\Moravy,“ připomněla Hlaváčová, která zároveň poděkovala iniciátorce Barboře Lebedové, ale i všem dárcům za jejich obětavost, rychlost a osobní nasazení, se kterým se snaží pomoci potřebným. Obdiv má i restaurace U Klesků, kteří navařili pro dobrovolníky teplé jídlo, řízky, uzená kolena, klobásky a rizoto.

Pomoc do postižených oblastí směřují také vsetínské firmy. Společnost Austin Detonator například poslala finanční dar 250 tisíc korun. Společnost Kotrla pak transportovala do obce Hrušky pomocné řezivo určené pro aktuálně nejnutnější opravy. S finanční pomocí ve výši 35 tisíc korun dvěma rodinám, které řádění tornáda bohužel postihlo nejen na majetku, se zapojili hokejisté VHK ROBE Vsetín. Individuální finanční podporou do několika sbírek přispěla také řada občanů Vsetína.

Další, kdo vyrazil do zasažené oblasti byli i profesionální hasiči ze Vsetína. „Na základě požadavku Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje vyrazila ráno čtyřčlenná jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vsetín-město do míst postižených tornádem. Druh jejích prací během třídenního pobytu bude řízen centrálním krizovým štábem,“ přiblížil vedoucí oddělení krizového řízení vsetínské radnice Daniel Valouch.

Zdroj: MěÚ Vsetín

Další informace ZDE

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze