Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Komunikace s občany

Lidé z Vysočiny jsou solidární ke spoluobčanům v nouzi

Během dubnové sbírky potravin se na Vysočině vybralo celkem cca 18,5 tun potravin a drogerie a zapojilo se 16 obchodů. Celkem se v celé České republice podařilo vybrat 405 tun potravin a 45 tun drogistického zboží během jarní sbírky potravin. Díky většímu zapojení on-line obchodních sítí se možnost účasti zvýšila a množství vybraných potravin bylo celorepublikově výrazně vyšší. „Těší nás zájem o Sbírku potravin jako transparentní akci, která pomůže desítkám tisíc lidí lépe žít. Velmi důležité je také poděkovat za potravinové dary, které přišly od obchodních řetězců i on-line obchodů samotných,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jan Tourek a dodává: „Koronavirová pandemie připravila mnoho lidí o zaměstnání a počet lidí v nouzi, závislých na pomoci potravinové banky proto narůstá.
Pomoc potravinové banky je zaměřena zejména na seniory, rodiče samoživitele, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, hendikepované občany či lidi bez domova a v nouzi. Darované zboží se z prodejen nebo z on-line obchodů dostalo do regionálního skladu Potravinové banky Vysočina v Ledči nad Sázavou a následně z něj za pomoci místních neziskových organizací přímo k cílovým osobám. Největší upotřebení nalezly konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie. „Jsme rádi, že do jarní sbírky potravin se v letošním roce zapojilo přímo také několik jednotlivců z různých částí Vysočiny, obec Herálec pod Žákovou horou a také soukromí zemědělci. Komu není lhostejné plýtvání potravin a chtěl by se podělit o své výpěstky či produkty nebo je nakoupit od místních zemědělských producentů a předat Potravinové bance Vysočina, tak může v této věci oslovit zástupce potravinové banky,“ uvedl Lukáš Vlček, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast lesního hospodářství, zemědělství a životního prostředí. U zboží darovaného potravinové bance lze uplatnit určitou úlevu – ve stanovených případech pro výpočet DPH vycházet ze základu daně, který je v minimální hodnotě i blížící se nule.
Zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze