Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Komunikace s občany

  Lidé z Vysočiny jsou solidární ke spoluobčanům v nouzi

  Během dubnové sbírky potravin se na Vysočině vybralo celkem cca 18,5 tun potravin a drogerie a zapojilo se 16 obchodů. Celkem se v celé České republice podařilo vybrat 405 tun potravin a 45 tun drogistického zboží během jarní sbírky potravin. Díky většímu zapojení on-line obchodních sítí se možnost účasti zvýšila a množství vybraných potravin bylo celorepublikově výrazně vyšší. „Těší nás zájem o Sbírku potravin jako transparentní akci, která pomůže desítkám tisíc lidí lépe žít. Velmi důležité je také poděkovat za potravinové dary, které přišly od obchodních řetězců i on-line obchodů samotných,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jan Tourek a dodává: „Koronavirová pandemie připravila mnoho lidí o zaměstnání a počet lidí v nouzi, závislých na pomoci potravinové banky proto narůstá.
  Pomoc potravinové banky je zaměřena zejména na seniory, rodiče samoživitele, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, hendikepované občany či lidi bez domova a v nouzi. Darované zboží se z prodejen nebo z on-line obchodů dostalo do regionálního skladu Potravinové banky Vysočina v Ledči nad Sázavou a následně z něj za pomoci místních neziskových organizací přímo k cílovým osobám. Největší upotřebení nalezly konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie. „Jsme rádi, že do jarní sbírky potravin se v letošním roce zapojilo přímo také několik jednotlivců z různých částí Vysočiny, obec Herálec pod Žákovou horou a také soukromí zemědělci. Komu není lhostejné plýtvání potravin a chtěl by se podělit o své výpěstky či produkty nebo je nakoupit od místních zemědělských producentů a předat Potravinové bance Vysočina, tak může v této věci oslovit zástupce potravinové banky,“ uvedl Lukáš Vlček, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast lesního hospodářství, zemědělství a životního prostředí. U zboží darovaného potravinové bance lze uplatnit určitou úlevu – ve stanovených případech pro výpočet DPH vycházet ze základu daně, který je v minimální hodnotě i blížící se nule.
  Zdroj: Kraj Vysočina

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  366
  Energetika
  364
  IT
  240
  Dotace a Finance
  1078
  Odpady
  195

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze