Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Komunikace s občany

  Litoměřice spustily nový web města

  Od 1. března mají Litoměřice nový web města, na kterém se, oproti předchozímu, mohou návštěvníci seznámit se dvěma novými sekcemi Turista a Životní prostředí.
  „Na základě auditu Ministerstva vnitra ČR zaměřeného na přístupnost a na soulad s platnou legislativou, jsme obdrželi doporučení, která odstartovala úvahy a práci na novém webu. Změny byly provedeny vlastními zdroji za vynaložení minimálních přímých finančních nákladů,“ informoval tajemník Městské úřadu v Litoměřicích Milan Čigáš.
  K aktuální verzi stránek uběhla dlouhá cesta 22 let, kdy se stránky postupně vyvíjely. Úplně původní stránky plnily funkci čistě informační, protože se jednalo o jednoduchý web bez redakčního systému. K rozmachu došlo s rozvojem technologií, nárůstem agend v souvislosti se zrušením okresních úřadů, a tím i potřebou více informovat veřejnost.
  „Snažili jsme se o maximální dodržení pravidel přístupnosti. Vydali jsme se evoluční cestou, takže vylepšujeme předchozí verzi webu. Opensource redakční systém Joomla!, který používáme již šest let, jsme chtěli zachovat také proto, že s ním kolegové umí pracovat. Není tedy potřeba interně proškolovat uživatele a migrovat data. Ke kontrole přístupnosti používáme volně dostupná řešení,“ dodává informatik z oddělení ICT správního odboru Jan Černý, který na změně intenzivně pracuje od počátku roku.
  Výhodou využití používání opensource řešení přináší podporu milionů autorů kódu, veřejnou kontrolu zdrojových kódů, podrobnou detailní dokumentaci a snadnou integraci dalších služeb. Například na zmíněný redakční systém je integrována elektronická úřední deska.
  Do turistické části budou v nejbližších týdnech překlopeny informace ze stávajících stránek https://www.litomerice-info.cz/, které budou přesměrovány na nový web kvůli zpětné kompatibilitě.
  Kromě dvou nových sekcí se do designu stránek promítl také grafický vizuál města a novinkou je i propojení s mapami, on-line notifikace, plná responsibilita, progresivní webová aplikace či anglická a německá jazyková mutace stránek.
   

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Být tak seniorem v Kodani
  Image