Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Komunikace s občany

Město Hradec Králové podpořilo své dobrovolné hasiče

Město Hradec Králové umožní dobrovolným hasičů ve Svinarech a na Pláckách rozšířit si své řidičské oprávnění ze skupiny B na C. Po absolvování potřebných kurzů tak budou dva členové hradeckých jednotek Sboru dobrovolných hasičů moci řídit vozidla s hasičskou technikou s hmotností nad 3,5 tuny.

„Velmi si práce a nasazení našich dobrovolných hasičů vážíme, město v posledních letech investovalo do rekonstrukce zázemí či vybavení jednotek SDH desítky milionů korun. Kvalifikaci si však stejně jako profesionální hasiči zajišťují a hradí sami. Výjimkou je tento případ, kdy pro ně město na rozšíření řidičského oprávnění ze skupiny B na C získalo dotaci,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Jednotkám Sboru dobrovolných hasičů ve Svinarech a na Pláckách se tak zvýší jejich akceschopnost a těžkou cisternu budou moci řídit další z jejich členů.

„Přihlásili jsme se s žádostí do krajského datačního programu Zvýšení akceschopnosti jednotek JPO II a JPO III a získali jsme dotaci dvacet tisíc korun na dva kurzy. Zájemců z řad hradeckých dobrovolných hasičů bychom měli pochopitelně daleko více, ale rozumíme tomu, že je třeba rovnoměrně pokrýt celý kraj. Dvacet tisíc byla maximální možná částka,“ říká náměstkyně primátora Monika Štayrová, odpovědná za oblast dotací. Držitelé řidičského průkazu C mohou řídit kromě traktorů taková motorová vozidla, jejichž povolená hmotnost převyšuje 3,5 tuny, mají vedle místa řidiče nejvýše dalších osm míst k sezení a ke kterým může být připojené přípojné vozidlo o maximální hmotnosti do 750 kilogramů.

Na území města Hradec Králové je celkem jedenáct sdružení sboru dobrovolných hasičů (SDH). V kategorii jednotky požární ochrany JPO III jsou zařazeny jednotky SDH Svinary, Třebeš, Plácky, Malšova Lhota, Plačice a Březhrad, v kategorii JPO V je zařazena jednotka SDH Malšovice. V dalších místních částech Pouchov, Plotiště nad Labem, Rusek a Piletice jsou zřízeny požární hlídky.

Foto: Wikimedia Commons
Zdroj: Město Hradec Králové

Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
464
IT
324
Dotace a Finance
1289
Odpady
237

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze