Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a InfrastrukturaKomunikace s občany

  Názorová mapa dopravy umožňuje veřejnosti sdělit konkrétní podněty k dopravě

  V polovině ledna spustil Plzeňský kraj unikátní možnost pro veřejnost, jak sdělit své konkrétní podněty týkající se dopravy ke konkrétním místům v kraji. Na krajském webu je spuštěna aplikace Názorová mapa dopravy, kam lze vložit podnět k danému místu i s fotografií a komentářem. Názorová mapa bude otevřena do 15. března 2022, následně bude Plzeňský kraj podněty občanů vyhodnocovat.

  „Před časem jsme ve spolupráci s mobilními operátory dělali vyhodnocení dopravních dat a zjistili jsme, že lidé cestují na určitém místě vlastní dopravou, přidali jsme tam spoj, a to se ukázalo jako dobré řešení pro tamější obyvatele. Proto jsme se rozhodli teď otevřít lidem možnost, aby nám dali najevo své potřeby v oblasti dopravy a mobility,“ říká náměstek hejtmanky pro oblast dopravy Pavel Čížek.

  Vložení příspěvku do názorové mapy je umožněno prostřednictvím mobilního telefonu nebo počítače, více informací k postupu vložení podnětu a odkaz na aplikaci samotnou najdete ZDE.

  Cílem projektu je zlepšit dopravní plánování s přihlédnutím k četnosti a obsahu zadaných podnětů od běžných uživatelů dopravy a dopravní infrastruktury v Plzeňském kraji. Po ukončení prvotního sběru podnětů, po 15. 3. 2022, budou zaznamenané připomínky vyhodnoceny ve spolupráci s příslušnými organizacemi Plzeňského kraje, a to podle jednotlivých oblastí dopravy. U opakujících se podnětů budou hledány možnosti k odstranění zaznamenaných problémů.

  Zdroj: Plzeňský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze