Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaKomunikace s občany

Názorová mapa dopravy umožňuje veřejnosti sdělit konkrétní podněty k dopravě

V polovině ledna spustil Plzeňský kraj unikátní možnost pro veřejnost, jak sdělit své konkrétní podněty týkající se dopravy ke konkrétním místům v kraji. Na krajském webu je spuštěna aplikace Názorová mapa dopravy, kam lze vložit podnět k danému místu i s fotografií a komentářem. Názorová mapa bude otevřena do 15. března 2022, následně bude Plzeňský kraj podněty občanů vyhodnocovat.

„Před časem jsme ve spolupráci s mobilními operátory dělali vyhodnocení dopravních dat a zjistili jsme, že lidé cestují na určitém místě vlastní dopravou, přidali jsme tam spoj, a to se ukázalo jako dobré řešení pro tamější obyvatele. Proto jsme se rozhodli teď otevřít lidem možnost, aby nám dali najevo své potřeby v oblasti dopravy a mobility,“ říká náměstek hejtmanky pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Vložení příspěvku do názorové mapy je umožněno prostřednictvím mobilního telefonu nebo počítače, více informací k postupu vložení podnětu a odkaz na aplikaci samotnou najdete ZDE.

Cílem projektu je zlepšit dopravní plánování s přihlédnutím k četnosti a obsahu zadaných podnětů od běžných uživatelů dopravy a dopravní infrastruktury v Plzeňském kraji. Po ukončení prvotního sběru podnětů, po 15. 3. 2022, budou zaznamenané připomínky vyhodnoceny ve spolupráci s příslušnými organizacemi Plzeňského kraje, a to podle jednotlivých oblastí dopravy. U opakujících se podnětů budou hledány možnosti k odstranění zaznamenaných problémů.

Zdroj: Plzeňský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
464
IT
324
Dotace a Finance
1289
Odpady
237

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze