Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Komunikace s občany

  Občané Rožmberka podali petici znova. Chtějí starostku zpátky

  Na svůj protest nerezignuje část obyvatel Rožmberka. Nelíbí se jim, že na podzim zastupitelé odvolali starostku Lenku Schwarzovou a nahradil ji Bohuslav Čtveráček. Uvedl to list Deník.
  Opět plno bylo před týdnem na zasedání zastupitelů města. Aby dostáli proticovidovým hygienickým nařízením stáli návštěvníci různě po chodbě, na schodech a kde se dalo. Skupina obyvatel totiž zastupitelům znovu předala svou petici na protest proti odvolání bývalé starostky a dožadují se vysvětlení a pádných důvodů.

  „Předali jsme tu samou petici znova, jenom s několika podpisy navíc,“ přitakala iniciátorka petice Stanislava Pavlíčková. „Protože při prvním podání na ni zastupitelé nereagovali a pouze ústně se vyjádřili, že ji berou na vědomí. My chceme, aby nám na petici písemně odpověděli. Aby nám své počínání pořádně zdůvodnili a neodbyli nás nepodstatnými argumenty, které je narychlo napadnou, jako například, že nakoupila zbytečně moc tulipánů na výzdobu města, nebo že platila za propagaci města, což je v každé obci normální.“

  Pod peticí je zhruba 125 podpisů, z toho 115 lidí v Rožmberku trvale bydlících. „To je nadpoloviční většina občanů, kteří k volbám chodí,“ dodala Stanislava Pavlíčková. „Od zastupitelů znova zaznělo, že starostka údajně hrubě komunikovala se zaměstnanci, ale podle mého názoru za tím vězí především nějaké osobní zájmy. Bojíme se, jak to bude s Rožmberkem dál, protože starostkou rozjednané projekty z předešlého roku lidi ve vedení nedotáhli do konce, takže se neuskuteční. A městu utečou miliony.“

  Petenti nyní čekají na písemnou odpověď. „Ano, budeme na petici reagovat,“ ujistil starosta Rožmberka nad Vltavou Bohuslav Čtveráček. „Petici jsme přijali a uvedli to v zápisu. Budeme se tím samozřejmě zabývat.“

  Odvolání starostky

  Zastupitelé starostku sesadili v listopadu poměrem hlasů 5:2. Přitom se na stranu opozice přidali i dva členové z uskupení starostky Rožmberk plus. Jedním z nich byl Bohuslav Čtveráček, současný starosta.

  „Důvodem pro odvolání starostky bylo opakované překračování pravomoci starosty včetně obcházení orgánu obce – zastupitelstva,“ uvedla tehdy důvod zastupitelka Veronika Krotká z SNK Rožmberk.

  Co se týká připravovaných projektů, neví starosta, co konkrétně mají petenti na mysli. „Projekty, na které město dostalo peníze, se dokončují,“ říká. „Na několik věcí jsme odsouhlasili záměry na podání žádosti o dotace. U některých záměrů již příslib dotace existuje, u ostatních očekáváme jejich vyhlášení.“ Podle jeho slov má město v plánu výstavbu víceúčelového hřiště Přízeř, úpravnu vody a připojení posilujících zdrojů Rožmberka, opravu komunikace a souvisejícího veřejného osvětlení na Latráni. Chce dokončit komunikace k ZTV „Za hřištěm“ a připojení posilujícího zdroje vody Metlice. „Připravujeme nový územní plán a v návaznosti na něj plán rozvoje bytového fondu případně nabídku parcel,“ doplnil starosta.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Být tak seniorem v Kodani
  Image