Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Komunikace s občany

Proč čtu PRO města a obce

Tajemníka Městského úřadu Moravského Berouna Bc. Marka Malínka jsme se zeptali na jeho názor na měsíčník PRO města a obce.

Proč jste se stali předplatiteli našeho měsíčníku?

Tento měsíčník považuji za zdroj informací, které vycházejí přímo z reálu fungování měst a obcí, což poskytuje mnohdy nejen odpovědi na řešené otázky v podmínkách našeho města. Přináší i spoustu inspirativních možností a řešení, které mohou být nejen pro město přínosné.

Podle vašeho názoru, podařilo se časopisu, po šesti letech existence, rozšířit nabídku odborných titulů pro města a obce?

Pokud bych měl hodnotit dobu, po kterou tento měsíčník sleduji, tak v každém čísle vždy nacházím něco nového, zajímavého, přínosného a inspirujícího, co zasahuje prakticky do všech tížených oblastí, s kterými se obce musí potýkat.

Které rubriky vás nejvíce zajímají?

Každá rubrika přináší své a je vždy obohacením o něco nového, zajímavého. Přesto se má pozornost pravidelně upírá k aktuálnímu dění, a to i v jiných krajích, elektronizaci a smart city.

Jsou témata, která vám v našem časopise schází?

Přivítal bych sdílení dobré praxe prostřednictvím zástupců obcí a jejich úřadů, které by mohlo být obohacením v získání praktických zkušeností a postojů. Následně by je mohly přejímat v konkrétních podmínkách další města a obce.

Komu byste náš časopis doporučili a proč?

S ohledem na obsahovou rozmanitost měsíčníku se domnívám, že je přínosný nejen pro odbornou veřejnost, která se pohybuje ve veřejné správě, ale i pro nezasvěceného laika, který si tak může rozšířit své povědomí v této oblasti. Na přelom roku připravujeme Portál PRO města a obce, webové rozhraní pro aktuální informace z měst a obcí, jejich střešních organizací, ministerstev, právní poradenství a dalších aktuality. Uvítáte takový portál jako doplněk k našemu měsíčníku a k newsletterům PROmoNEWS?

Zajisté, každý takový inovativní krok považuji v dnešní době elektronizace a digitalizace veřejné správy za posun vpřed, je to jeden z hlavních nástrojů komunikace a zdroje informací.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze