Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Komunikace s občany

Projekt Senior Pas v Sokolově

Senior Pas představuje projekt zaměřený na podporu obyvatel Karlovarského kraje od 55 let. Jeho podstatou je vytvoření sítě partnerských míst, kde jsou poskytovány slevy držitelům karty Senior Pas. A právě podporu projektu ve výši jednoho milionu korun z krajského rozpočtu pro letošní rok odsouhlasila Rada Karlovarského kraje na svém zasedání.
„Zájem o vystavení Senior Pasu stále roste. Jen za minulý rok si o něj zažádalo 1325 lidí. V současné době evidujeme již 18 389 registrovaných držitelů Senior Pasu. S tím ale souvisí také snaha kraje zapojit do spolupráce co nejvíce partnerů. V loňském roce se podařilo získat 59 nových poskytovatelů služeb, kteří rozšíří již tak pestrou nabídku slev,“ uvedl radní pro oblast sociálních věcí Robert Pisár.
Senior Pas nabízí možnost uplatnění slev v oblasti volnočasových a sportovních aktivit, zdraví, lázeňství a wellness, stravování, ubytování a cestování. Držitelé Senior Pasu mohou využít také zvýhodněného vstupného do muzeí a galerie, nebo uplatnit slevu na nákupy spotřebního zboží bez ohledu na odvětví.
Peníze z rozpočtu Karlovarského kraje by měly pokrýt aktivity a organizační zajištění projektu tak, aby mohl pokračovat i nadále. Mimo jiné budou využity například na pořádání vzdělávacích a společenských akcí pro seniory, na provoz kontaktní linky, zpracování a vydání Katalogu slev, dále na provoz a aktualizace webových stránek projektu, mobilní aplikaci Senior Pas a další. O finanční podpoře projektu Senior Pas bude rozhodovat ještě Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém příštím zasedání.
Zdroj: Město Sokolov

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze