Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Komunikace s občany

  Sokolov hledal cestu připravil adaptační pobyty pro děti

  Jak pomoci dětem, které se kvůli korovinarové pandemii a uzavřeným školám ocitly v určité izolaci, s opětovným navázáním kontaktů se svými spolužáky? Město Sokolov se patrně jako první u nás rozhodlo sáhnout neplánovaně do rozpočtu a uvolnit z něj téměř 7,5 milionu korun pro uspořádání takzvaných adaptačních pobytů pro všechny žáky základních škol. Tento příklad už zaujal i řadu dalších měst z regionu i kraj, a tak zvažují, že zvolí stejný postup.
  Město Sokolov při přípravě „škol v přírodě“ nemyslí pouze na děti, ale rovněž na místní podnikatele v oblasti ubytování a stravování, které pandemie rovněž citelně poškodila. I proto 2500 sokolovských školáků prožije letos na podzim pobyt v přírodě výhradně v penzionech nebo v hotelích v Karlovarském kraji. To proto, aby se takříkajíc zahojili právě místní živnostníci. „Adaptační pobyty mají kromě jiného pomoci dětem s posílením vzájemných vztahů po dlouhé sociální izolaci. Jsem ráda, že můj nápad podpořilo takřka bezvýhradně i zastupitelstvo, které nemalou částku z rozpočtu schválilo,“ uvedla starostka Renata Oulehlová.
  Podle místostarosty Jana Picky už město Sokolov veřejně vyhlásilo, aby se na něj regionální podnikatelé z oboru ubytování a stravování obraceli se svými nabídkami. „Už máme první ohlasy a jsou pozitivní. Předpokládáme, že bude o zajištění adaptačních pobytů pro naše děti zájem,“ podotkl místostarosta Picka. Proč jsou pobyty směřovány na podzim, především na měsíce září a říjen, vysvětlil místostarosta Ladislav Sedláček. „Tento termín jsme zvolili proto, že pro většinu penzionů a hotelů zejména v horských oblastech, je to po letní sezoně takové prázdnější mezidobí před sezonou zimní,“ poznamenal místostarosta Sedláček.
  Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze