Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceKomunikace s občany

Webináře O rodině a vztazích lákají na zajímavá témata

Image

Dítě není dospělák. Jak mluvit s puberťáky. Emoční a sociální vývoj mozku dítěte. Rizika sociálních sítí. Přání v partnerských vztazích. Jak na spory a konflikty? Fakta a mýty o drogách. To je jen několik témat webinářů O rodině a vztazích, které společně pořádá Pardubický kraj, Poradna pro rodinu Pardubického kraje a Centrum celoživotního vzdělávání Pardubice na webových stránkách www.krajprorodinu.cz.

Jednotlivé webináře jsou zaměřené na aktuální poznatky a trendy ve výchově dětí či rizikové oblasti, se kterými se naše děti setkávají. Ale také na to, jak lze překonat a využít krize v rodinných a partnerských vztazích. Nebo jak efektivně zvládat stres, který je nedílnou součástí našich životů. 

Webináře jsou zdarma. Zájemcům umožňují získat nové informace k danému tématu. Mohou se i přímo zeptat lektora na to, co je zajímá nebo trápí,“ konstatoval radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola, jehož těší, že webináře si našly své příznivce. Dohromady mají kolem 8 tisíc zhlédnutí. 

Kvalitní lektoři i zajímavá témata

Jsme rádi za pozitivní ohlasy na kvalitní lektory i zajímavá témata. Výhodou je, že webináře mohou lidé sledovat odkudkoliv, klidně z pohodlí domova. Nebo i kdykoliv po online vysílání v archivu,“ uvedla koordinátorka krajské rodinné politiky Petra Burešová z Poradny pro rodinu Pardubického kraje.

Aktuální seznam webinářů, včetně odkazů, záznamů a dalších informací k jednotlivým tématům najdete na https://krajprorodinu.cz/rodina/webinare-o-rodine-a-vztazich/.

Webový „rozcestník“ Kraj pro rodinu

Pardubický kraj má řadu prorodinných aktivit, které zastřešil web www.krajprorodinu.cz. Hlavními cílovými skupinami jsou rodiny s dětmi, senioři, náhradní rodiny a odborná veřejnost. „Naším záměrem bylo vytvořit přehledné webové stránky pro občany žijící v Pardubickém kraji, které by obsahovaly nejhledanější témata napříč obory a odkazovaly se na relevantní zdroje. Například maminka na mateřské dovolené by tu měla najít jak potřebné formuláře na úřady, tak i případné tipy na výlet s kočárkem, nebo si poslechnout webináře odborníků z krajské poradny pro rodinu. Stejně tak zase senioři tu mají nejčastější témata, která je zajímají. Samostatné téma je pro nás náhradní rodina, kde se věnujeme zejména zájemcům o pěstounství či další formy náhradní rodinné péče,“ sdělil radní Pardubického kraje Pavel Šotola, hlavní iniciátor prorodinných aktivit.

Web slouží především jako „rozcestník“. Jednotlivé sekce pracují s tématy hledání pomoci v různých životních situacích včetně kontaktů na instituce a služby, ale také vzdělávání a volného času. Na webových stránkách najdete též aktuality a kalendář akcí.

Foto: Pexels
Zdroj: Pardubický kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze