Kraj Vysočina letos opravuje školská zařízení za více než 336 miliónů korun

Publikováno: 28. 7. 2021Cca 3 min četbyKategorie: Kraj Vysočina, Kraje, Obory, Školství
SDÍLET

Na středních školách zřizovaných Krajem Vysočina probíhají desítky naplánovaných stavebních akcí. Veškeré letošní novostavby, nezbytné rekonstrukce a opravy vyjdou krajský rozpočet na více než 336 miliónů korun. „V porovnání s loňským rokem máme narozpočtováno o cca 30 miliónů korun více, absolutní počet připravených akcí ale nevybočuje z praxe nastavené už v minulosti. Například v těchto dnech dokončujeme a budeme k předání připravovat opravený objekt Pedagogicko-psychologické poradny v areálu Nemocnice Třebíč. Největšími letos zahájenými stavbami jsou novostavba svářečské školy pro SŠPTA Jihlava a po žních i rekonstrukce sušky Školního statku Humpolec,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.
Podle informací Karla Janouška je rozsah naplánovaných prací takový, že není možné akce realizovat výhradně v čase prázdnin. Kraj se však snaží práce plánovat a organizovat tak, aby byly minimalizovány přesahy do školního roku. Na SOŠ a SOU Třešť se pracovalo na opravách havárie kotelny a rekonstrukci domova mládeže. Kromě stavby nové svářečské školy pro SPŠTA Jihlava na ulici Školní se stihly opravit i ruční dílny pro stejnou školu na pracovišti Polenská. Mezi nejčastěji prováděné opravy patří v případě školských zařízení výměna elektroinstalace, letos např. na VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, na SPŠ Pelhřimov na pracovišti Frýdova nebo na Gymnáziu a Obchodní akademii v Pelhřimově, kde kraj stihne do začátku školního roku opravit i hydroizolaci sklepa.
Gymnázium v Ledči nad Sázavou bude mít nové zastřešení objektu na ulici Poštovní, nové gastrostudio bude mít už brzy Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod. V Třebíči jsou rozplánované opravy bytových jader a pokojů SPŠ. „Opraveno bude postupně všech devět podlaží s 63 pokoji. Opravy se týkají nyní poloviny pokojů na patře, druhá polovina bude realizována později. Kapacita domova pro 200 osob zůstane do budoucna zachována,“ popsal Karel Janoušek. V Třebíči kraj pokračuje i v rekonstrukci přístavby Gymnázia, resp. v opravách tělocvičny a učeben. Nová tělocvična začne růst na podzim v režii Kraje Vysočina i ve Žďáře nad Sázavou. Termíny zahájení stavby, která bude sloužit Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole ve Žďáře nad Sázavou a také veřejnosti, vyplynou z veřejné zakázky. Cena díla je odhadována na více než 100 miliónů korun, část nákladů by mělo uhradit město Žďár nad Sázavou.
Zdroj: Kraj Vysočina

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější