Královéhradecký kraj pomůže hospicům 21 miliony korun

Publikováno: 3. 9. 2021Cca 1.7 min četbyKategorie: Kraje, Královéhradecký kraj
SDÍLET

Radní Královéhradeckého kraje schválili vyhlášení dotačního programu na podporu hospicové péče pro rok 2022. Mezi poskytovatele hospicové péče, kterou tvoří souhrn lékařských, ošetřovatelských, rehabilitačně-ošetřovatelských a poradenských činností poskytovaných nevyléčitelně nemocným pacientům, kraj rozdělí 21 milionů korun. Žádost o dotaci budou moci poskytovatelé těchto služeb podávat od 15. října do 16. listopadu 2021.
„Hospicová péče dosud není dostatečně financována ze zdravotního pojištění a hospice jsou odkázány na dary od soukromých a firemních dárců nebo na financování prostřednictvím různých nadací. Poskytovatelům této péče se snažíme od roku 2018 pomoci vyhlašováním krajského dotačního programu, ze kterého mohou čerpat finanční prostředky na své fungování, posílení financování a na zajištění rozvoje této služby pro občany našeho regionu. Každá pro nás všední činnost může být pro nemocného tou poslední, a proto je právě nutné podporovat tato prostředí, ve kterých klientům umožníme důstojné prožití závěru života,“ uvádí náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za sociální oblast.
Krajský dotační program je určený právě na spolufinancování hospicové péče pro pacienty, kteří vyčerpali možnosti kauzální léčby a nyní u nich pokračuje léčba symptomatická. Ta má pacientům minimalizovat bolesti a zmírnit všechny obtíže jejich diagnózy i případných komplikací.
Zdroj: Královéhradecký kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější