Krnov se po čtyřech letech od zahájení dočká zprůjezdnění obchvatu

Publikováno: 18. 8. 2021Cca 1.9 min četbyKategorie: Kraje, Moravskoslezský kraj
SDÍLET

Dlouho očekávaná stavba obchvatu silnice I/57 kolem Krnova bude otevřena ve zkušebním provozu během měsíce září. Na stavbě, která začala již v březnu 2017, probíhají již dokončovací práce. Hotovo mělo být původně letos v únoru.

V Petrovické ulici byla na přelomu července a srpna zahájena pokládka poslední vrstvy asfaltu, asfaltování zahrnovalo rovněž úsek obchvatu mezi ulicí Petrovickou a Hlubčickou. Zhotovitel také dokončí živičné vrstvy k mostu přes Opavici, kudy krátkodobě převede provoz při dokončování obrusných vrstev. Po asfaltování dodavatel začne s dodělávkou dalších prací, zbývá například napojení chodníků a souběžné komunikace s Petrovickou ulicí, kde se s finišem počítá přibližně do měsíce.

Mapa obchvatu Krnova. Foto: ŘSD

Podél hlavní trasy obchvatu rovněž dochází k instalaci svodidel či panelů protihlukových stěn. Na úplném konci brzy otevírané silnice I/57 pak neustává dostavba okružní křižovatky. Ještě v srpnu bude namontováno zábradlí u podchodu v Chomýžské ulici, aby byl oddělen chodník od koryta Ježnického potoka. S finální úpravou přístupových chodníků se počítá až po ukončení pohybu vozidel stavby, termínově práce vychází na říjen. Nejpozději v tomto měsíci dojde také na opravu komunikace u napojení cyklostezky u nemocnice ve směru na Chomýž.

Stavbu severovýchodního obchvatu Krnova zahájilo Ředitelství silnic a dálnic v roce 2017. Podle smlouvy má stát 950 milionů korun bez DPH. Staví jej řecká společnost Aktor ATE v konsorciu se společností Silnice CZ. Osmikilometrový obchvat má ulehčit dopravě v Krnově a zvýšit bezpečnost na silnicích.

Zdroj: Portál Zdopravy.cz

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější