Kroměříž po roční přestávce opět otevřela relaxační zónu na Velkém náměstí

Publikováno: 28. 6. 2021Cca 2.4 min četbyKategorie: Kraje, Zlínský kraj
SDÍLET

Kroměřížská radnice po koronavirem zaviněné roční pauze opět otevřela relaxační zónu na Velkém náměstí. Letos počtvrté nabídne příjemný odpočinek, zastíněné posezení, dobré občerstvení, ale také téměř každodenní program pro děti i dospělé. Cílem tohoto projektu je oživit historické centrum a zpříjemnit místním i turistům pobyt ve městě. Relaxační zóna bude v provozu až do konce srpna.
„Velké akce s tisícovými návštěvami si letos v létě ještě bohužel musíme odpustit. Jdeme proto cestou menších atrakcí, ke kterým patří relaxační zóna na Velkém náměstí. Nabídne pestrý program zahrnující koncerty, taneční vystoupení, pohybové aktivity, ale i dílničky pro děti či kostýmované prohlídky města a prázdninový večer s ponocným. Věřím, že si na své přijdou dospělí, ale také rodiny s dětmi,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.
Relaxační zóna na Velkém náměstí zabírá plochu kolem 200 metrů čtverečních. Kromě dvou city modulů ji tvoří lavičky, stolky a židle, lehátka, zastínění, wi-fi připojení, dva dřevěné stánky pro zázemí, mobilní zeleň i herní koutek. Zajištěny jsou také odpadkové koše, včetně košů na plasty, a toalety. Novinkou jsou vratné kelímky s motivem města Kroměříže, nový je i koberec s umělou trávou a některé hrací prvky pro děti včetně velkého Člověče, nezlob se.
Město provozovalo relaxační zónu už třikrát, loni na Velkém náměstí kvůli epidemii koronaviru nebyla. Relaxační zóna bývá vítaným zpestřením letních měsíců ve městě. Během léta nabízí kromě posezení v samotném centru historického města také asi 80 kulturních a sportovních akcí, dílniček a workshopů pro děti i dospělé.
Kromě relaxační zóny na Velkém náměstí ve městě funguje i podobná oddechová zóna na Hanáckém náměstí, kde město pronajalo prostor soukromému provozovateli a kterou využívají především obyvatelé Kroměříže.
Zdroj: Město Kroměříž

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější