Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Kultura

  Festivalovou část letiště chce nájemce změnit na areál se zábavou po celý rok

  Část areálu hradeckého letiště, kde se koná tradiční Rock for People a řada jiných menších či větších kulturních akcí, by se v budoucnu mohla změnit na celoroční zábavní zónu pro všechny generace. Společnost Ameba Production, která má na letišti městské objekty v pronájmu, představila své plány, jak by mohl areál fungovat. Vedle zázemí pro již zavedené kulturní akce by zde měla vzniknout i sportoviště, family park a další atrakce pro veřejnost či soukromé firmy.
  „Záměr vybudovat v části areálu letiště multifunkční areál, který nabídne kulturní, sportovní a společenské vyžití, rozhodně vítáme. Společnost Ameba Production pana Thomese je dlouhodobým seriózním nájemcem a partnerem města v kulturní oblasti. Spolupráce s ním vždy byla korektní, výborná a bez komplikací. Jedná se navíc o projekt, který má mezinárodní přesah, což by mohlo znamenat vzestup cestovního ruchu i ekonomiky ve městě. Areál by také mohl nabídnout spoustu nových pracovních možností pro hradecké občany. Celý záměr a vizi pan Thomes již představil i zástupcům přilehlých komisí místních samospráv a okolních obcí, kteří neměli k plánům rozvoje této části letiště připomínky a ocenili jeho velmi korektní přístup,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Celý projekt je také v souladu s územním plánem města.
  Město s nájemcem zatím již zahájilo jednání. „Řešíme pozemky a nemovitosti, které máme jako město na letišti a které by bylo možné se záměrem pana Thomese propojit. Pravděpodobně bude třeba do některých objektů investovat, a to nejen do údržby, ale zejména do rozvoje. Řešit bude nutné například napojení na inženýrské sítě a podobně,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast majetku města Pavel Marek.
  Zdroj: Královéhradecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze