Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Kultura

  Tábor: Staří divadelníci a elektronické podání

  Na táborské radnici se rozhodli, že žádosti o podporu kulturních aktivit pro rok 2021 už nebudou přijímat v papírové formě, ale pouze elektronicky. Ze 70 žadatelů to 68 zvládlo, což si na posledním zasedání zastupitelstva vedení města pochvalovalo. Vyřazeny bohužel byly dvě žádosti tradičních divadelních matadorů – Divadla mladých a Divadla Rubikon na uspořádání přehlídky Táborská opona. Žadatel Ladislav Šustr podal žádosti na papíru. Kromě těchto dvou žádostí kulturní komise z návrhu na podporu vyřadila také projekt Žižkův rekord žadatele Housův mlýn, který v kulturní komisi nedosáhl na dostatečnou bodovou podporu.

  Celkem se alokovaná částka 1,110 milionu korun rozdělovala mezi 67 spolků, organizací nebo i žadatelů – fyzických osob. Nejvyšší částku obdržel žadatel Ondřej Tůma na multižánrový festival Transforma, a to 31 500 korun. Následovala řada kulturních aktivit podpořená částkami přes 20 tisíc korun – Swing Band Tábor, Bolech, Taneční školy Atak a 6dance, Rodičovské centrum Radost, spolek Jednota, společnost Cesta, Jan Míka na filmovou tvorbu, Marie Michaela Šechtlová na uspořádání výstavy z díla fotografů Šechtla a Vosečka a další.

  Vyřazení známých táborských divadelníků s odůvodněním, že nedodrželi podmínku elektronického podání, některé zastupitele zaskočilo. Zastupitelka Soňa Šicnerová vytkla odboru kultury, že by měl se žadateli pracovat a pomoci jim situaci zvládnout. Vedoucí odboru kultury Radka Šimková ale vysvětlila, že žádosti byly podány do podatelny v poslední den termínu a tím nevznikl žádný časový prostor k tomu, aby pracovnice odboru mohly být žadateli nápomocny. „Než se žádost dostala k nám na odbor, už bylo po uzávěrce a nemohli jsme zareagovat,“ ujišťovala Šimková, že jinak by byl Ladislav Šustr vyzván k nápravě a odbor kultury by mu s elektronickou žádostí pomohl.

  Projektu Žižkův rekord Housova mlýna chybělo 1,6 procenta – dosáhl na 58,4 procent z minimálně potřebných 60, aby se zařadil mezi podpořené žádosti. Rozdílnost názorů členů kulturní komise demonstruje právě tento projekt. Zatímco členka komise Tereza Horváthová dala Žižkovu rekordu z pohledu významu pro město nulu, jiný člen komise Karel Šíp mu dal maximum 40 bodů. Ve výsledku se dosažené body v jednotlivých kritériích – úroveň zpracování žádosti, význam aktivity pro město, hospodárnost nákladů a posouzení proveditelnosti dělí počtem hodnotitelů. Členové komise nehlasují o projektech, v nichž jsou zainteresováni. Zastupitelé návrh kulturní komise na letošní rozdělení peněz schválili.

  Další informace ZDE

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze