Lázně Bohdaneč dokončily sportovní halu za 65 milionů korun

Publikováno: 1. 4. 2021Cca 1.4 min četbyKategorie: Kraje, Pardubický kraj
SDÍLET

Lázně Bohdaneč na Pardubicku dokončily stavbu sportovní haly za 65 milionů. V novém objektu je také zázemí pro trenéry, střídačky pro sportovce a sklady sportovního nářadí. V Bohdanči v minulosti politici uvažovali o velkorysejším projektu za dvojnásobnou cenu. Město si na 65milionovou investici vzalo 30 milionů korun úvěr na deset let.
„Splácet zvládneme. Máme dostatečné rezervy, kvůli tomu jsme i postavili halu za polovinu, než chtělo původní vedení města. Není to kompromis, hala je stejně velká. Původní projekt měl například zahradu na střeše. Udělali jsme střídmější halu, ale vyhovuje všem našim požadavkům,“ řekl starosta města Štěpanovský.
Hala stojí ve školním areálu. Až skončí opatření proti šíření koronaviru, v hale budou cvičit děti ze základní a mateřské školy. Základní škola měla dosud jen malou tělocvičnu, spolky mohly trénovat v sokolovně.
„Věřím, že díky nové hale v Bohdanči vzniknou nové sportovní oddíly. Je odrazovým můstkem. Budeme muset děti po skončení lockdownu rozhýbat. Hala bude využitá i o víkendech pro tréninky a turnaje, zájem mají místní sportovní kluby i z okolí, zájem projevily i z Pardubic,“ řekl ředitel základní školy Jan Ľuptovský.
Zdroj: ČTK

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější