Liberecký kraj byl v červnu na sociálních sítích nejaktivnější ze všech regionů

Publikováno: 21. 7. 2021Cca 1.4 min četbyKategorie: Kraje, Liberecký kraj
SDÍLET

Z analýzy od společnosti TOXIN vyplývá, že v měsíci červnu byl nejvíce aktivním krajem na sociálních sítích kraj Liberecký. Zároveň monitoring médií vyhodnotil i nejdiskutovanější témata, která obyvatelé kraje nejvíce sledují.
Pozitivním zjištěním bylo, že se lidé čím dál více zajímají o prostředí, ve kterém žijí, a že nejsou lhostejní k přírodě. Kauza uhelného dolu Turów rozhodně nenechala občany v klidu. Starostové obcí společně s Libereckým krajem se proti rozšíření ohradili, protože se bojí znečištění vod, hluku a prachu.
Nejvíce diskutovaným tématem však byla záchrana ohrožené žabky kuňky ohnivé. Liberecký kraj se zapojil do záchrany tohoto ohroženého druhu.
Nemůžeme pominout ani dopravní infrastrukturu, která se rozvíjí ve všech krajích České republiky a občané mají možnost se k různým úpravám vyjadřovat a připomínkovat. S tím souvisí i rozvoj turistiky a nápor turistů v Libereckém kraji. Sdružení Český ráj společně s ochránci přírody nebo obcemi proto rozjíždí speciální kampaň pro návštěvníky, jak se chovat a neznečišťovat „perlu České republiky“, kterou ročně navštíví bezmála dva miliony lidí.
Zdroj: Liberecký kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější