Liberecký kraj podpoří obnovu památek individuálními dotacemi

Publikováno: 3. 2. 2022Cca 1.5 min četbyKategorie: Dotace, Kraje, Liberecký kraj
SDÍLET

Individuálními dotacemi podporuje Liberecký kraj od roku 2016 opravy a obnovy kulturních památek v regionu – zejména v případech, kdy jsou práce finančně náročné nebo jde-li o památky ohrožené. Letos rozdělí mezi 18 projektů částku 13 824 000 korun.

„Díky dotačnímu programu na obnovu památek, kde mají žadatelé možnost dosáhnout až na tři sta tisíc korun, jsou právě individuální dotace zásadním hybatelem postupu u velkých obnov památek,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. „Jednotlivé památky, které se kraj rozhodl v rámci individuálních dotací podpořit, budeme postupně představovat.“

Letos se dostane například na další etapu celkové obnovy kaple svatého Jana Nepomuckého ve Sloupu v Čechách, opravu střechy a stropu kostela Mistra Jana Husa v České Lípě nebo rekonstrukci ohradní zdi areálu zámku v Jilemnici. Díky dotacím budou pokračovat obnovy historické brusírny v harrachovské sklárně, Beranova hostince v Trávníčku a další projekty.

Od roku 2016 do roku 2022 Liberecký kraj individuálními dotacemi podpořil celkem 52 projektů v souhrnné výši 40 766 519,53 korun. Byly mezi nimi například obnova unikátního objektu bývalé sušárny chmele v Dubé, rekonstrukce kaple Božího hrobu v Liberci nebo celková obnova technické památky, jíž je krytý dřevěný věšadlový most v Bystré nad Jizerou.

Zdroj: Liberecký kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější