Litoměřice spustily nový web města

Publikováno: 10. 3. 2021Cca 2.4 min četbyKategorie: Komunikace s občany, Kraje, Ústecký kraj
SDÍLET

Od 1. března mají Litoměřice nový web města, na kterém se, oproti předchozímu, mohou návštěvníci seznámit se dvěma novými sekcemi Turista a Životní prostředí.
„Na základě auditu Ministerstva vnitra ČR zaměřeného na přístupnost a na soulad s platnou legislativou, jsme obdrželi doporučení, která odstartovala úvahy a práci na novém webu. Změny byly provedeny vlastními zdroji za vynaložení minimálních přímých finančních nákladů,“ informoval tajemník Městské úřadu v Litoměřicích Milan Čigáš.
K aktuální verzi stránek uběhla dlouhá cesta 22 let, kdy se stránky postupně vyvíjely. Úplně původní stránky plnily funkci čistě informační, protože se jednalo o jednoduchý web bez redakčního systému. K rozmachu došlo s rozvojem technologií, nárůstem agend v souvislosti se zrušením okresních úřadů, a tím i potřebou více informovat veřejnost.
„Snažili jsme se o maximální dodržení pravidel přístupnosti. Vydali jsme se evoluční cestou, takže vylepšujeme předchozí verzi webu. Opensource redakční systém Joomla!, který používáme již šest let, jsme chtěli zachovat také proto, že s ním kolegové umí pracovat. Není tedy potřeba interně proškolovat uživatele a migrovat data. Ke kontrole přístupnosti používáme volně dostupná řešení,“ dodává informatik z oddělení ICT správního odboru Jan Černý, který na změně intenzivně pracuje od počátku roku.
Výhodou využití používání opensource řešení přináší podporu milionů autorů kódu, veřejnou kontrolu zdrojových kódů, podrobnou detailní dokumentaci a snadnou integraci dalších služeb. Například na zmíněný redakční systém je integrována elektronická úřední deska.
Do turistické části budou v nejbližších týdnech překlopeny informace ze stávajících stránek https://www.litomerice-info.cz/, které budou přesměrovány na nový web kvůli zpětné kompatibilitě.
Kromě dvou nových sekcí se do designu stránek promítl také grafický vizuál města a novinkou je i propojení s mapami, on-line notifikace, plná responsibilita, progresivní webová aplikace či anglická a německá jazyková mutace stránek.
 

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější