Litvínov spustil čerpání dotací

Publikováno: 22. 2. 2021Cca 1.5 min četbyKategorie: Dotace, Kraje, Ústecký kraj, Životní prostředí
SDÍLET

Letos bylo spuštěno v Litvínově nové dotační programovací období, a to na roky 2021-2027. Jedním z kritérií poskytovatelů dotace je projektová připravenost žadatele.

V současné době má město Litvínov strategické projekty formulované v podobě záměrů. Rada města Litvínova proto doporučila zastupitelům schválit vyčlenění 2,5 milionu korun na vytvoření studie pro revitalizaci bývalého areálu Kovošrotu, dále na revitalizaci lokality Koldům, modernizaci tramvajové trati ve městě Litvínov, doplnění cyklostezek a cyklotras ve městě i cyklostezek spojující Litvínov se Zálužím, jezerem Most a jezerem Matylda.

Dalším strategickým projektem je dopravní propojení, kterým vznikne jižní obchvat do Janova. To úzce souvisí i s projektem rozvojové lokality vedle bývalého areálu Kovošrot. Studii je potřeba vytvořit také pro revitalizaci zadní části náměstí Míru včetně Kostelní ulice a pro revitalizaci lokality ulice Žižkova.

Na doporučení radních by měli zastupitelé schválit také vyčlenění 500 tisíc Kč na pořízení projektové dokumentace pro snížení energetické náročnosti budovy bývalé speciální školy v ulici U Bílého sloupu č. p. 2089. Další projektovou dokumentací si chce město ověřit, zda je možné rozšířit stávající parkoviště u Krušnohorské polikliniky s podmínkou zachování nástupních ploch pro hasiče.

Další informace ZDE

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější