Město Liberec spouští prezentaci turistických tras v aplikaci Smartguide

Publikováno: 12. 7. 2021Cca 1.9 min četbyKategorie: Kraje, Liberecký kraj
SDÍLET

Letos nově můžou návštěvníci Liberce využívat plnohodnotného virtuálního průvodce s mobilní aplikací Smartguide. Tento průvodce Libercem nabízí návštěvníkům procházku městskými částmi Staré a Nové Město, které okouzlují zejména díky své rozmanitosti, architektuře a historii.
Audioprůvodce v mobilu přibližuje historii a zajímavosti města prostřednictvím dvou prohlídkových tras. První trasa „Staré Město” s 19 zastávkami provede návštěvníky historickými částmi města, druhá trasa s názvem „Nové Město” ukáže na 10 zastávkách architektonický vývoj města. Tyto trasy jsou poskytnuty v rámci aplikace zdarma všem českým návštěvníkům.
Virtuální průvodce SmartGuide umožní návštěvníkům chodit samostatně bez skupinek, čímž se turisté více rozprostřou v prostoru a přispějí ke zvýšení prevence proti dalšímu šíření koronaviru. Pomocí GPS ví telefon, kde se turista nachází a podle toho vypráví poutavé informace o daném místě nebo dovede k místu, které návštěvníka zajímá. Celého průvodce lze stáhnout plně do offline podoby včetně map a audia a ušetřit tak mobilní data.
Za revolucí v bezpečném a pohodlném poznávání nových destinací stojí česká technologická společnost SmartGuide. Její technologickou platformu pro publikování interaktivních audiovizuálních průvodců používá město Liberec nově a celkem je díky ní dostupných přes 400 destinací po světě. SmartGuide si oblíbili cestovatelé, kteří chtějí prozkoumávat navštěvovaná místa svým vlastním tempem, poslouchat pohlcující příběhy připravené místními průvodci a objevovat skrytá místa mimo hlavní cesty.
Zdroj: Město Liberec

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější