Město Náchod koupilo areál běloveských lázní

Publikováno: 22. 11. 2021Cca 2.5 min četbyKategorie: Karlovarský kraj, Kraje
SDÍLET

Náchodští zastupitelé schválili nákup pozemků a souvisejících staveb v areálu starých lázní v Bělovsi od společnosti Priessnitzovy léčebné lázně, a.s. Tento pro město zcela zásadní majetkoprávní úkon provází řada dalších schválených dokumentů, mimo jiné schválení záměru města Náchod zachovat veřejný lázeňský park, způsobu financování a schválení dohody o budoucí spolupráci města a prodávajícího. Zastupitelé schválili nákup lázní celkem 24 hlasy z 24 přítomných zastupitelů.

Město Náchod usiluje o obnovení lázeňství v místní části Běloves již řadu let. S ohledem na složité majetkové poměry v původních lázních se v roce 2015 rozhodlo vedení města jít svou vlastní cestou. Následovaly investice do vlastních vrtů minerální vody a od roku 2019 jsou veřejnosti k dispozici nová pítka se zázemím ve vile Komenský a promenádou v Malých lázních Běloves. V témže roce se do obnovy zapojil také nový vlastník objektů a pozemků v místě původních lázní – Priessnitzovy léčebné lázně, a.s. Bohužel pandemie Covid-19 se nepříznivě projevila i v tomto sektoru podnikání, a proto v první polovině letošního roku oslovili zástupci akciové společnosti Priessnitzovy léčebné lázně město Náchod s možností zahájení jednání o prodeji pozemků o celkové rozloze 25.178 m2 do vlastnictví města Náchoda. Kupní cena představuje částku 39.887.602,90 Kč.

„Nákup areálu do vlastnictví města nám umožní zapojit do obnovy a rozvoje lázeňství i historicky známé a osvědčené léčivé zdroje IDA, o které město dlouhodobě usiluje. Propojením starých a malých lázní vznikne nová osa rozvoje lázeňských aktivit a pokud budou ve vlastnictví města všechny přírodní léčivé zdroje, půjde o naprosto unikátní transakci, která nemá obdoby v celé České republice,“ uvedl místostarosta Jan Čtvrtečka.

„Tím úplně prvním krokem, který v areálu plánujeme, je obnova veřejného lázeňského parku v řádu milionů korun, kterou zahájíme již v příštím roce,“ dodal starosta Jan Birke.

Zdroj: Město Náchod

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější