Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Město pro byznys

Jobs4ua.cz nabízí už stovky pracovních míst

Počet uveřejněných pracovních nabídek na portále Jobs4ua.cz, prostřednictvím kterého mohou zaměstnavatelé nabízet zaměstnání pro uprchlíky z Ukrajiny, stále roste. Lidé prchající před válkou tak díky němu mohu v tuzemsku najít nabídky práce od prověřených českých zaměstnavatelů. Aktuální počet uveřejněných nabídek je 681.

Nabídky z pohledu oborů kopírují situaci na trhu práce v Česku, takže převažující množství je jich z obchodu a služeb, zejména na pozice v maloobchodech, stravování nebo hotelnictví. Nejčastěji jsou poptávány profese jako prodavač, kuchař, servírka, hotelová pokojská, ale i programátor či různé pozice ve stavebnictví. Můžeme se setkat ale také s geodetem, projektantem, zdravotní sestrou či účetním. Jsme rádi, že si lidé prchající před válkou díky této platformě u nás mohou najít práci a postavit se tak na vlastní nohy,“ uvedl Jakub Hájek, ředitel Divize startupů a inovativních malých a středních podniků agentury CzechInvest. 

Nejvíce pracovních nabídek, konkrétně osmdesát, uveřejnil obchodní řetězec Albert. Kolem dvaceti nabídek pak například společnosti Eaton Elektrotechnika a ZF Electronics Klášterec nad Ohří. Nejvíce pracovních příležitostí inzerují zaměstnavatelé v Praze, Jihomoravském a Středočeském kraji. Na stránkách nechybí ani odpovědi na nejčastěji kladené otázky. Zájemci o práci z Ukrajiny naleznou například odpověď na to, jak postupovat, když nemají vízum a chtějí v Česku pracovat nebo jaké jsou podmínky práce v tuzemsku. Jsou zde také informace spojené s bezplatnou lékařskou péčí nebo školní docházkou.

„Platformu nadále vylepšujeme a dokončujeme překlady. Do budoucna bychom rádi rozšířili web o možnost filtrace u nabídek, které nabízejí ubytování, a také o informace o možnostech podnikání, o bezplatné pomoci se začátkem podnikání či případné podpoře například v oblasti nájmu prostor. Někteří z uprchlíků podnikali na Ukrajině a není důvod, aby tyto zkušenosti nemohli využít i v Česku, ať už se jedná o živnostníky ve službách jako například kadeřnice či kosmetičky, nebo jde o větší podnikání třeba v oblasti výroby,“ dodává David Hořínek, tiskový mluvčí CzechInvestu.

Spolehlivost zaměstnavatelů prověřuje CzechInvest nebo partneři platformy Jobs4ua.cz. Inzerovat nabídku zaměstnání zde mohou pouze dlouhodobí a prověření klienti agentury CzechInvest nebo členové partnerských organizací, jakými jsou Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, Svaz měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR, Asociace hotelů a restaurací ČR, Potravinářská komora ČR, Asociace soukromého zemědělství a Zemědělského svazu ČR. Do projektu se kromě webu Ministerstva vnitra nasiukrajinci.cz a Ministerstva průmyslu a obchodu zapojilo také Konsorcium nevládních organizací s webem pomahejukrajine.cz.

Zdroj: CzechInvest

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze