Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Město pro byznys

Olomouc vítěžem v krajském kole výzkumu Město pro byznys

Krajské město se vyhouplo do čela letošních výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Stojí za tím především aktuální rozvoj podnikatelského prostředí v Olomouci. Na dalších stupních vítězů se v kraji umístily Prostějov a Mohelnice. Ve výzkumu, který zpracovává analytická agentura Datank, jsou hodnocena všechna města a obce s rozšířenou působností v rámci celé České republiky.

Olomouc se podnikatelsky rozvíjí

Olomouc prochází aktuálně výrazným rozvojem podnikatelského prostředí. Nejenže je zde značně nadprůměrný počet ekonomických subjektů v přepočtu na obyvatele, ale jejich počet meziročně výrazně narůstá. Obyvatelstvo je v rámci kraje relativně mladé, což dává příslib rozvoje podnikání i do budoucna. Ruku v ruce s tím jde v regionu nejmasivnější rozvoj bytové výstavby. Olomouc se může pochlubit dobrou dopravní dostupností, stejně jako například v regionu nejvyšším počtem dobíjecích stanic pro elektromobily. Pokud jde o přístup veřejné správy, za ocenění rozhodně stojí nadprůměrný počet úředních hodin, během nichž si podnikatelé mohou vyřídit vše potřebné a také kvalitní webové stránky, na nichž podnikatelé naleznou vše přehledně uspořádané a po obsahové stránce kvalitně zpracované. Město vynakládá významné finanční prostředky do oblasti kultury a veřejné dopravy.

„Kromě toho, že se snažíme, aby základní povinnosti, které má město plnit vůči občanům, včetně podnikatelů, byly co nejkomfortnější a co nejvíce dostupné, tak naším cílem je mít také aktivní komunikaci s podnikatelským sektorem. Rád bych poděkoval Okresní Hospodářské komoře, která je zejména v posledních letech velmi aktivním partnerem, realizujeme společně celou řadu projektů, získáváme zpětnou vazbu od podnikatelů, co město pro ně může udělat a kde jsou případné rezervy. Velkým tématem je sociální odpovědnost firem, protože prostředky, které firmy v rámci sociální odpovědnosti vynakládají na podporu komunitního života, sportu a kultury, jsou součástí pilíře rozvoje města jako takového,“ říká primátor Olomouce Miroslav Žbánek.

Celkové pořadí

 1. Olomouc
 2. Prostějov
 3. Mohelnice
 4. Litovel
 5. Přerov
 6. Lipník nad Bečvou
 7. Šternberk
 8. Zábřeh
 9. Šumperk
 10. Jeseník
 11. Uničov
 12. Konice
 13. Hranice

Srovnávací výzkum Město pro byznys již patnáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskusi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR. Pořadí se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina EUROVIA CS a Svaz měst a obcí ČR.

Foto: Město Olomouc
Zdroj: Město Olomouc

Všechny články ze sekce Město pro byznys

Nejčtenější kategorie
Chytré město
419
Energetika
462
IT
324
Dotace a Finance
1286
Odpady
236

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze