Mezinárodní visegrádský fond podpořil další projekty v Královéhradeckém regionu

Publikováno: 18. 6. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Dotace, Kraje, Královéhradecký kraj
SDÍLET

Mezinárodní visegrádský fond (MVF) vznikl v roce 2000 v rámci Visegrádské skupiny, od té doby podpořil tisíce projektů. Stále více se do tohoto fondu zapojují partneři z Královéhradeckého kraje. „Při posledním hodnocení byly podpořeny rovnou dva projekty, ve kterých jsou zapojeni tři partneři z našeho kraje,“ říká Adam Valenta, krajský radní odpovědný za oblast regionálního rozvoje, evropských grantů a dotací.
Prvním je česko-polský přeshraniční projekt Tajemství podzemních komplexů v demokracii a diktatuře na česko-polském pohraničí, žadatel – Město Rokytnice v Orlických horách, partneři projektu – Univerzita Hradec Králové – Filozofická fakulta, Podzemní město Osówka, Gluszyce a Polsko-česká vědecká společnost, Wroclaw. Administraci projektu zajišťuje Institut spolupráce, z. ú., Vrchlabí.
Druhým podpořeným je rovněž česko-polský přeshraniční projekt Neformální a lepší, kde žadatelem je Středisko volného času Déčko, Náchod, polským partnerem je Mateřská a základní škola S. Moniuszky, Kudowa Zdrój. Projektu byla rovněž přidělena 100 % dotace ve výši 6 648 EUR.
V rámci MVF lze realizovat několik typů projektů, kromě standartních projektů za účasti partnerů alespoň ze tří států V4 (zapojit se mohou rovněž partneři ze států Východního partnerství a Západního Balkánu, tj. např. z partnerské Zakarpatské oblasti) lze realizovat i bilaterální přeshraniční projekty a některé další typy projektů.
Zdroj: Královehradecký kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější