Minimálně 200 milionů od kraje na výstavbu multifunkční haly v Brně

Publikováno: 17. 6. 2021Cca 1.9 min četbyKategorie: Dotace, Jihomoravský kraj, Kraje
SDÍLET

Brněnští radní doporučili zastupitelům schválit uzavření memoranda o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a městem Brnem v projektu výstavby multifunkční haly v Brně. Aréna s kapacitou přes 13 tisíc diváků za přibližně 2,5 miliardy korun by měla vzniknout do roku 2023 v areálu brněnského výstaviště. „Podobná multifukční hala na jihu Moravy chybí. Podpora její výstavby ze strany kraje je nezbytná a naprosto logická. Nejde v jejím případě jen o oblast sportu, ale i o možnost pořádání významných kulturních akcí. Brno si podobnou halu prostě zaslouží,“ konstatuje hejtman Jan Grolich.
„Aktuálně region nedisponuje multifunkční halou s odpovídající kapacitou, technickým zázemím a dopravním napojením, která by byla způsobilá uvedené potřeby občanů JMK a Města naplňovat. Smluvní strany dále shodně konstatují, že mají zájem na výstavbě multifunkční haly v areálu brněnského výstaviště v blízkosti pavilonu Z,“ praví se v memorandu, o kterém by mělo hlasovat ještě krajské zastupitelstvo. Kraj se v memorandu zavazuje poskytnout finanční prostředky na přípravu a realizaci projektu ve výši minimálně 200 milionů korun – a to ve formě, která bude předmětem následné dohody smluvních stran v souladu s pravidly veřejné podpory.
Nová multifunkční hala přinese moravské metropoli největší a nejmodernější zázemí pro pořádání sportovních, kulturních a kongresových akcí. ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z. Její výstavba se zařadí k největším strategickým projektům města. Dokončena by měla být v roce 2023, následně by sportoviště mohlo hostit i mistrovství světa v hokeji.
Zdroj: Jihomoravský kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější