Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvoj

  Aktualizovány plány strategie RE:START

  Strategický rámec hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje byl aktualizován. V dokumentu jsou zohledněny nové finanční nástroje a závazky spojené s transformací uhelných regionů, a tím také nezbytnost transformace energetiky.
  V rámci aktualizace Strategického rámce byla k již existujícím východiskům strategie RE:START přidána ta, která vychází z klimatických závazků České republiky, cílů připravované transformace energetiky a cílů Zelené dohody pro Evropu. Obsahuje návrhy typových aktivit napříč všemi pilíři strategie restrukturalizace, které mohou přispět k transformaci regionů od podpory podnikání, výzkumu a vývoje až po sociální aspekty transformace a zlepšování životního prostředí. Součástí je také model dopadů procesu transformace energetiky do strukturálně postižených regionů definující příležitosti této transformace. Dokument je stažení ZDE.
  Aktualizován byl také Akční plán této strategie, který svými opatřeními doplňuje předchozí akční plány schválené vládou v minulých letech. Tato opatření jsou zaměřena na pokračující procesy hospodářské transformace regionů a zároveň zohledňují také dopady pandemie Covid19 na dění v regionech. Opatření cílí na posilování absorpční kapacity v regionech pro přípravu projektů v oblasti komunitní energetiky, podpory podnikání a začínajících podnikatelů. Dále pak na opatření cílící na podporu kreativního průmyslu, který představuje jeden z osvědčených přístupů při rozvoji/podpoře nových oborů ve strukturálně postižených regionech. Předpokládáme, že řada z opatření z AP bude realizována prostřednictvím nových evropských fondů, proto musíme společně usilovat také o zralost připravovaných projektů a intervencí.
  Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze