Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceMístní rozvoj

  Celostátní konference SMS řešila energie a rozpočty

  Image

  Celostátní konference Sdružení místních samospráv ČR se konala 9. a 10. listopadu v Českém Krumlově. Hlavními tématy byla dostupnost a ceny energií, systém datových schránek, rozpočty obcí a sociální politika samospráv.

  Předsedkyně SMS ČR Eliška Olšáková hned v úvodním vystoupení odmítla návrh Národní ekonomické rady vlády (NERV), aby se úspory veřejných financí hledaly mimo jiné prostřednictvím slučování menších obcí. Připomněla také některá aktuální témata – komunitní energetiku, stavební zákon a odměňování zastupitelů. Vláda schválila navýšení o 10 %, ale s ohledem na inflaci byl požadavek místních samospráv na zvýšení o 15 %. Na to reagoval přímo na místě ministr vnitra Vít Rakušan sdělením, že předloží v roce 2023 návrh na automatickou valorizaci odměn, který vyřeší každoroční diskuze. Na konferenci vystoupili s aktuálními informacemi také ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

  Na konferenci byly rovněž vyhlášeny výsledky soutěže o nejinovativnější obec v oblasti udržitelné energetiky a environmentální odpovědnosti. Zvítězila obec Červená voda se svým projektem návratu vody do krajiny. Dále byla oceněna obec Trojanovice za strategický plán komunitní energetiky pro malou obec, obec Kněžice za projekt rozšiřování zdrojů soběstačných řešení, obec Okrouhlice za čerpání vody do kopce pomocí energie získané ze slunečního záření, město Lovosice za projekt dobíjecí stanice elektromobilů napájené výhradně čistou energií z vodní elektrárny a obec Střeň za kombinované využití sluneční energie pro provoz ČOV, užitkovou dopravu i služby cyklistům.

  Foto a zdroj: Deník Veřejné Správy

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze