Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvojNepřehlédněte

Cena Red Dot patří mmcité

Kolekce UFO a Morse reagují na proměnu veřejného prostoru

Společnost mmcité z Uherského Hradiště vyrábí již třicet let městský mobiliář. Najdete ho na celém světě a v nejrůznějších podmínkách, kterým odolává léta. Kromě funkčnosti klade také vysoký důraz na design a právě za ten získala ocenění Red Dot. Porota vyzdvihla hned dvě kolekce, UFO a Morse, které byly představeny v roce 2023.

„Zájem odborné veřejnosti a ocenění Red Dot si nesmírně vážíme. Je to takzvaný Oscar na poli designu. Neustále se sami ujišťujeme, že funkčnost a vzhled produktů jsou správné, proto jejich vývoj trvá i několik let. Díky tomu prezentujeme jen produkty, za kterými si stoprocentně stojíme. Ocenění vnímáme jako potvrzení, že cesta, po které jdeme, je ta správná. To znamená vlastní vývoj, výrobu i prodej. V době, kdy se na mnoha trzích setkáváme s konkurencí, která nás bezostyšně kopíruje, je to pro nás obrovskou satisfakcí,“ uvádí majitel a hlavní designér společnosti mmcité David Karásek.

Oceněná kolekce Morse vznikla ve spolupráci s belgickým Studiem Segers, které se rozhodlo přetavit rytmus okolní architektury do sedacího nábytku. „Profil, ze kterého vzniká, se skládá z rovných a ohýbaných prvků, ty nám dávají volnost při tvorbě lavičky jakéhokoli tvaru. I díky tomu se sestava hodí nejen do veřejného prostoru v exteriéru, ale může být použita také v interiérech“, uvádí Tom Fonteyn, spoluautor produktu ze Studia Segers.

Unikátní přístřešek s názvem UFO přistane nad různými druhy městského mobiliáře. Je alternativou ke slunečníkům s centrální nohou, vytváří tak nový segment produktů pro veřejný prostor. „Stabilní ocelová konstrukce eliminuje problémy při nepříznivém počasí či vandalismu. Ve veřejném prostoru potřebujeme produkty, se kterými nemusíme každodenně manipulovat, právě proto jsme navrhli tento přístřešek,“ uvádí designér produktu Michael Tomalik, který ho navrhl pod taktovkou hlavního designéra mmcité Davida Karáska.

Kolekce Morse

Veřejný prostor se postupně mění. Stírají se hranice mezi soukromým a veřejným, vznikají města 15minutových vzdáleností a ve všech rovinách se řeší téma inkluzivity. „Jsme vděční za to, že spolupracujeme se špičkami v oboru architektury a urbanismu. Také za to, že si lidé ve veřejném prostoru našich produktů všímají a s radostí je používají,“ uzavírá Karásek.


mmcité

Zavedená značka s vyspělým a nezaměnitelným designem, která se zabývá inovativními návrhy, vývojem a odvážnými realizacemi městského mobiliáře po celém světě, má ve svém portfoliu městské lavičky, odpadkové koše, stojany na kola nebo přístřešky. Jednotným tématem všech návrhů je sjednocený vizuální a estetický styl i splnění funkčních a uživatelských požadavků. Velký důraz je kladen na použití vysoce funkčních materiálů, jež musí fungovat v každém prostředí a snést i ty nejnáročnější podmínky.

mmcité je nejen dodavatelem kvalitních prvků městského mobiliáře, ale také partnerem všech, kteří chtějí vytvořit ve veřejném prostoru něco mimořádného. Řada ocenění, která značka za téměř již 30 let své existence získala, čítá například Good Design, Red Dot Award, if Design Award, EDIDA – Elle Decoration Awards či Czech Grand Design. Produkty mmcité najdete v evropských velkoměstech jako je Praha, Londýn, Kodaň, Budapešť nebo Paříž, ale i v Severní a Jižní Americe. Městský mobiliář si našel místo na nejvyšší evropské hoře Mont Blanc, umělém kanálu v Dubaji, pařížském letišti Charles de Gaulle i v centrálách amerických společností Google nebo Uber.

V současné době má firma 31 světových zastoupení a kromě mateřské základny mmcité se sídlem v České republice nabízí také vlastní designérské studio mmcité design vedené právě Davidem Karáskem, to spolupracuje s předními českými i zahraničními designéry a je zakládajícím členem Asociace českého průmyslového designu.

 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze