Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Harmonie je perlou Poruby

V červenci byly dokončeny stavební práce na Domě s pečovatelskou službou Harmonie, který se nachází na Dělnické ulici v Ostravě-Porubě. Areál nyní disponuje zcela novými byty pro seniory a krásným atriem. Od podzimu by pak měla v těchto prostorách fungovat také kavárna a služebna městské policie.
Dům s pečovatelskou službou nabízí dvacet tři bytů, každý z nich o velikosti čtyřiceti dvou metrů čtverečních v dispozici 2+kk. V objektu nechybí recepce se službou. Atrium nabízí obyvatelům Harmonie odpočinkovou zónu plnou zeleně. Najdete zde lavičky, dětské hřiště pro vnoučata či pravnoučata a posilovací stroje pro seniory. Venkovnímu prostoru dominuje podsvícená fontána.
Původně zanedbaná hospodářská budova v Dělnické ulici má i další specifikum. Po Komunitním centru Všichni spolu je to teprve druhá budova se zelenou střechou v Porubě. Městský obvod Poruba má momentálně tři domy s pečovatelskou službou. Vedle nejnovější Harmonie je to ještě Astra na ulici Ivana Sekaniny a Dům s pečovatelskou službou Průběžná. Tato tři zařízení disponují kapacitou 154 bytů pro seniory.
Zdroj: Město Ostrava

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze