Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvoj

  Hasiči hasí nejen požáry

  V období pandemie koronaviru tvořily zásahy proti požárům 10 až 15 procent veškeré výjezdové činnosti českých hasičů. Lidé v nouzovém stavu měli sice zákaz vstupu do přírody, přesto řada vlastníků vypalovala travnaté plochy a pálila klestí. Zvýšil se tak počet požárů, jejichž vzniku nahrávalo suché počasí, což hasiče vydatně zaměstnalo. Zatím nejhorší letošní situace byla 6. dubna, kdy hasiči vyjížděli k 6krát většímu množství požárů, než je dlouhodobý denní průměr. Nicméně se jedná o zásahy, které jsou pro toto roční období typické. „Jen během jednoho dubnového dne hasiči vyjížděli k třem stovkám požárů,“ uvedl plukovník Zdeněk Hanuška, ředitel odboru integrovaného záchranného systému. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR generálporučík Drahoslav Ryba potvrdil skvělou atmosféru, která u hasičů panuje nehledě na jejich nesmírně náročnou práci. Zhruba polovinu práce představují výjezdy k haváriím. Kromě běžné činnosti u zásahů musí plnit mimořádné úkoly, což vyplývá z § 3 zákona o hasičském záchranném sboru, a jde právě o pomoc v případech, jakou je koronavirová krize. Hasiči pracují ve třech směnách po 24 hodinách. Směny jsou ale dále rozčleněny pro případ, že by někdo onemocněl Covidem-19 a celá směna musela do karantény.

  Hasiči také dovezli 1 300 našich občanů ze zahraničí, například Maďarska, Polska, Slovenska, Rakouska. Společně s policií je pak rozváželi po celé republice. Profesionální i dobrovolní hasiči jsou považováni starosty obcí za důležitou složku společnosti, což se nyní opět potvrdilo.

  Hasičský záchranný sbor ČR měl v roce 2018 celkem 9 793 příslušníků a dalších 1 057 civilních zaměstnanců v pracovním poměru.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  440
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze