Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceEnergetikaMístní rozvoj

  Inspirační fórum SMO se blíží

  Hlavním hostem letošního 2. ročníku Inspiračního fóra je Dana Drábová, odbornice na jadernou energetiku a také místostarostka obce Pyšely. Na téma “Jak předejít vyhoření” budou své zkušenosti předávat  Radkin Honzák, český psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog, a Vladimír Kořen, úspěšný moderátor a bývalý starosta Říčan. Vystoupí také řada dalších zástupců samosprávy, odborníků z praxe i z akademické sféry.

  Letošní ročník Inspiračního fóra SMOČR se zaměří na téma vody v obci a v krajině, představí příklady práce s památkami a historickými budovami v obcích a přiblíží osobní zkušenosti, výzvy a úskalí spojené se starostováním.

  „Tváře starostů a starostek bývají mediálně známé především ve spojení s přírodními katastrofami nebo různými kauzami. Kdo z nás  si ale dovede představit, s jakou zátěží se starostky a starostové denně vypořádávají? Jak se cítí, pokud jsou například  krátce po svém zvolení konfrontováni  s pandemií, jako byl COVID-19 a následně vrženi do energetické krize, která má dopad na všechny obce, bez ohledu na to, jak dobře doposud hospodařily? Co s rozjetými investicemi, které se prodražují a hrozí tak nesplnění dotačních podmínek nebo nedodržení termínů staveb či rekonstrukcí, se kterými už občané počítají? Co když v obci v létě vysychají studny a občané nesmí zalévat své zahrádky? Když k tomu přidáme starosti, kde ubytovat uprchlíky z Ukrajiny, jak jim zajistit základní péči nebo hledání řešení někdy až neřešitelných situací souvisejících například s navýšením kapacit mateřských a základních škol, můžeme si konečně říci: Vítejte ve světě starostek a starostů,” říká  Radka Vladyková, výkonná ředitelka SMO ČR.

  I z výše zmíněných důvodů bude  letošní Inspirační fórum věnováno nejen, ale především starostenským starostem.

  Cílem Inspiračního fóra SMOČR je vytvoření otevřeného prostředí pro diskuzi a sdílení zkušeností a názorů mezi hlavními aktéry a poskytnutí praktické podpory starostkám a starostům při výkonu jejich funkce.

  Organizátorem akce je Svaz měst a obcí ČR.

  Kdy: 1. 12. 2022 | 9:00 – 17:00

  Kde: Kino Přítomnost, Siwiecova 1, Praha 3 (rezervace osobní účasti nutná)

  Přenos akce online na webu www.inspiracniforum.smocr.cz a www.smocr.cz

  Foto a zdroj: SMO ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze