Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceMístní rozvoj

  Konference Architektura a veřejný prostor 

  Image

  Litomyšl v květnu přivítá konferenci v rámci iniciativy Pojďme dělat město (nebo ves). Další ročník úspěšné akce, která se opakovaně koná od roku 2017, cílí primárně na malá a střední města, především na jejich starosty, radní a úředníky, dále pak architekty, studenty architektury a další zájemce z řad aktivní veřejnosti. 

  Nenabízí jen odborné přednášky na témata týkající se rozvoje měst a veřejného prostoru, ale vytváří tzv. networkingovou platformu setkávání všech jmenovaných aktérů a poskytuje jim prostor k předávání zkušeností v oblasti, která zatím není v rámci vzdělávání architektů významněji pokryta. „Právě sdílení dobré praxe totiž nejen ukazuje cestu, kudy se vydat, ale nabízí rovněž hmatatelné argumenty pro zastupitelstva a pro voliče, aby tuto cestu akceptovali a dotáhli projekty do úspěšného konce,“ míní Roman Bukáček, ředitel spolku Pojďme dělat město z.s. 

  Mezi přednášejícími jsou zastoupeni zkušení městští architekti, ale i architekti pracující s veřejným prostorem a stavbami zpravidla s aktuálními i časem prověřenými realizacemi. Hlavním cílem konference je nabídnout pomocnou ruku městským a obecním samosprávám, které nemají na svých radnicích možnost zaměstnávat týmy odborníků urbanistů a architektů. Čtvrtý ročník této akce se uskuteční 18. a 19. května 2023 v Litomyšli na Zámecké m návrší a nese podtitul ‚Kvalitní veřejný prostor = srdce města i komunity ’. Významná část programu bude věnována právě vývoji veřejného prostoru v Litomyšli. Přednášet přijede například jeden z autorů mnoho výrazných realizací a rekonstrukcí Litomyšle Ing. arch. Josef Pleskot, děkan FUA TU Liberec Ing. arch. MgA. Osamu Okamura či bývalý prezident německé ho spolku krajinářských architektů (BDLA) Dipl. Ing. Till Rehwaldt v současnosti působící i na FA ČVUT. 

  Zdroj Foto: Kudy z nudy
  Zdroj: Mgr. Daniel Brýdl, LL.M. starosta města Litomyšle

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze