Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceMístní rozvoj

Konference Architektura a veřejný prostor 

Image

Litomyšl v květnu přivítá konferenci v rámci iniciativy Pojďme dělat město (nebo ves). Další ročník úspěšné akce, která se opakovaně koná od roku 2017, cílí primárně na malá a střední města, především na jejich starosty, radní a úředníky, dále pak architekty, studenty architektury a další zájemce z řad aktivní veřejnosti. 

Nenabízí jen odborné přednášky na témata týkající se rozvoje měst a veřejného prostoru, ale vytváří tzv. networkingovou platformu setkávání všech jmenovaných aktérů a poskytuje jim prostor k předávání zkušeností v oblasti, která zatím není v rámci vzdělávání architektů významněji pokryta. „Právě sdílení dobré praxe totiž nejen ukazuje cestu, kudy se vydat, ale nabízí rovněž hmatatelné argumenty pro zastupitelstva a pro voliče, aby tuto cestu akceptovali a dotáhli projekty do úspěšného konce,“ míní Roman Bukáček, ředitel spolku Pojďme dělat město z.s. 

Mezi přednášejícími jsou zastoupeni zkušení městští architekti, ale i architekti pracující s veřejným prostorem a stavbami zpravidla s aktuálními i časem prověřenými realizacemi. Hlavním cílem konference je nabídnout pomocnou ruku městským a obecním samosprávám, které nemají na svých radnicích možnost zaměstnávat týmy odborníků urbanistů a architektů. Čtvrtý ročník této akce se uskuteční 18. a 19. května 2023 v Litomyšli na Zámecké m návrší a nese podtitul ‚Kvalitní veřejný prostor = srdce města i komunity ’. Významná část programu bude věnována právě vývoji veřejného prostoru v Litomyšli. Přednášet přijede například jeden z autorů mnoho výrazných realizací a rekonstrukcí Litomyšle Ing. arch. Josef Pleskot, děkan FUA TU Liberec Ing. arch. MgA. Osamu Okamura či bývalý prezident německé ho spolku krajinářských architektů (BDLA) Dipl. Ing. Till Rehwaldt v současnosti působící i na FA ČVUT. 

Zdroj Foto: Kudy z nudy
Zdroj: Mgr. Daniel Brýdl, LL.M. starosta města Litomyšle

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze