Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceMístní rozvoj

Křesadlo 2022: dobrovolníci roku si převzali ocenění

Image

Pomáhali lidem, jejichž domovy zasáhlo tornádo, vozíčkářům nebo mladým cyklistům a cyklistkám. Za své dlouhodobé úsilí získali vybraní dobrovolníci z jižní Moravy cenu Křesadlo za rok 2022. Ocenění si dnes (9. prosince 2022) odpoledne převzali v brněnském Divadle na Orlí.

V letošním roce posuzovali porotci 26 nominovaných lidí v pěti kategoriích, udělovala se i divoká karta veřejnosti. „Sama vím, jak je dobrovolnictví mezi lidmi v Jihomoravském kraji zakořeněné jako samozřejmá součást komunity a dobrovolníků je v dnešní době stále více. Dnes oceňujeme jen malý zlomek těch, kteří spojili svůj život s dobrovolnictvím. Někteří z nich mají třeba i sami nějaký handicap a k tomu ještě pomáhají ostatním, kteří bojují s nelehkým osudem. Zaslouží si nejen tohle ocenění, ale hlavně obrovský obdiv. Díky za vše, co pro společnost děláte,“ vzkázala radní pro oblast sociální a rodinné politiky Jana Leitnerová.

V jednotlivých kategoriích zvítězili:

  • Richard Štěpánek (Dům pro Julii) – sociální služby a zdravotnictví
  • Petr Koudelka (Obec Suchý a okolí) – vzdělávací a volnočasové aktivity
  • Jan Pavka (Hnutí Brontosaurus) – environmentální aktivity
  • Jaroslav Činčala (Město Břeclav) – komunitní dobrovolnictví
  • Junák – český skaut, středisko Svatopluk, zastoupený Alešem Slezákem (Město Břeclav) – humanitární a rozvojová pomoc
  • Lucie Zarembová (Liga vozíčkářů – Ratolest) – divoká karta

Iniciátorem projektu Křesadlo je organizace HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví. V Jihomoravském kraji se cena poprvé udělovala v roce 2017. Jejím cílem je upozornit na přínos dobrovolnických činností v naší společnosti, zviditelnit příběhy vzájemné a nezištné pomoci, vyzdvihnout práci dobrovolníků, a především podpořit další lidi k zapojení se do dobrovolnických aktivit. Jde o symbolické poděkování těm, kdo zdarma svůj volný čas věnují obecně prospěšným činnostem, pomáhají postiženým lidem či vedou různé dobrovolnické organizace.

Více informací najdete na webu www.kresadlojmk.cz.

Foto a zdroj: Jihomoravský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
514
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze