Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Liberec má k dispozici pracovní „čistopis“ územního plánu

Klíčový dokument pro rozvoj města bude projednávat zastupitelstvo 24. 2. 2022. Jde o zlomový okamžik po mnohaletém úsilí o jeho dokončení. Zastupitelé by měli hlasovat o jeho schválení na únorovém jednání.

„Je to jeden z nejdůležitějších dokumentů města, na který Liberečané čekali dlouhých 14 let. Práce na něm trvala od roku 2007, kdy ho začala tvořit předchozí vedení města. Bohužel se jim nepovedlo ho dotáhnout do finále. Věřím ale, že letos v únoru pro něj kolegové zastupitelé zvednou ruku, protože jeho schválením se naše město může posunout k dalšímu, velmi důležitému rozvoji. Příprava územního plánu nás vyšla zhruba na 25 milionů,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Územní plán zahrnuje řadu důležitých bodů. Počítá například s výstavbou až 10 500 bytů a rodinných domů při odhadovaném počtu 110 tisíc obyvatel. Jeho součástí je i dobudování vnitřního městského okruhu, včetně rozvoje sítě cyklostezek. Zároveň ale omezuje rozšiřování města do krajiny, podporuje vznik zhruba 200 nových zahrádek, ale i rozšíření zoo. Vedle toho pak preferuje i zavádění zelených pásů v centru.

Zdroj: Město Liberec

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze