Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Mnichovo Hradiště zůstává ve Středočeském kraji, k Libereckému připojeno nebude.

Mnichovo Hradiště zůstane i nadále ve Středočeském kraji. V současné chvíli by vynaložené úsilí na územní změnu neodpovídalo přínosům, navíc otázka, kterou zastupitelé v Mnichově Hradišti otevřeli na podzim loňského roku, už není na pořadu dne.
Otázku možného připojení Mnichova Hradiště k Libereckému kraji otevřeli zastupitelé města na podzim loňského roku. Blízkost území, které leží na severu Středočeského kraje, ke krajskému městu v Liberci, historické návaznosti spojené s Českým rájem a frustrace z minulého vedení Středočeského kraje vedly k prověření možnosti připojení Mnichova Hradiště právě k Libereckému kraji. Územní změna by ovšem nebyla ani jednoduchá, ani rychlá. V současné chvíli by vynaložené úsilí neodpovídalo přínosům. Prověřovací analýza však ukázala jasně na témata, na kterých budou oba kraje s Mnichovým Hradištěm a Turnovem spolupracovat. Jedná se například o tarify veřejné dopravy, cyklostezku Greenway Jizera, společnou péče o Český ráj, modernizaci tratě z Prahy do Liberce a spolupráci ORP Mnichovo Hradiště a Turnov v poskytování služeb občanům.
Zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
507
IT
373
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze