Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvoj

  Nový Jičín plánuje velkou obnovu sídliště

  Regenerace novojičínského panelového sídliště Nerudova dostala zelenou. Zastupitelé města schválili koncepční studii navrhující, jak území, na kterém bydlí téměř čtyři sta domácností, řešit. Projekt počítá s obnovou zeleně, mobiliáře, komunikací, parkovacích míst, osvětlení a volnočasových ploch. Práce budou rozloženy do šesti etap. První by měla začít v příštím roce a poslední v roce 2027. Předpokládané celkové náklady na přeměnu plochy s 18 bytovými domy přesahují částku 50 milionů korun.
  „V uvedené lokalitě v září 2020 proběhla anketa mezi obyvateli sídliště. Chtěli jsme zjistit, jak jsou zde občané spokojeni s bydlením a veřejným prostranstvím. V lednu jsme on-line formou provedli veřejné projednání nové podoby sídliště, na kterém měli občané možnost vznést své připomínky a podněty,“ řekla Kateřina Nehasilová, vedoucí oddělení rozvoje a strategického plánování na novojičínské radnici.
  Občané nejčastěji poukazovali na nedostatek parkovacích míst, řadě z nich na sídlišti schází rekreačně sportovní vybavenost a citlivá je také problematika chovu psů. V rámci přestavby území by na sídlišti mělo dojít k vybudování parkovacích kapes a reorganizaci stávajících parkovišť. Vytvoří se také místa pro trávení volného času dětí, mládeže i seniorů. Sídliště se dovybaví mobiliářem a volnočasovými prvky.
  „Snahou města je získat na regeneraci sídliště finanční prostředky z ministerstva pro místní rozvoj. O dotaci na I. etapu, kde se podle studie počítá s náklady 2,3 milionu korun, plánujeme žádat letos na podzim. Pokud bychom uspěli, státní příspěvek by nám pokryl 50 procent z uznatelných výdajů,“ uvedl místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1180
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze